Właśnie upłynął miesiąc, który daliśmy sobie na zebranie 150 000 zł na realizację pierwszego etapu Akademii Młodego Strzelca. Dlaczego miesiąc? Po to by nie zmęczyć Państwa tematem, ale także po to by ośrodek powstał już na wiosnę- lato tego roku.
Pierwszy etap zakładał ogrodzenie terenu, doprowadzenie mediów, zamontowanie oświetlenia oraz przygotowanie osi 100 m z dziesięcioma stanowiskami strzeleckimi. Udało nam się zebrać zaledwie 5% kwoty- co, patrząc obiektywnie, uznać należy za porażkę. Tym niemniej, nie porzucamy przedsięwzięcia.
Wierzymy, że tak czy owak ośrodek powstanie. Jego budowa będzie trwała dłużej, ale się uda! W miejscu gdzie powstanie strzelnica rozpoczęliśmy już pierwsze prace. Oczywiście nie rezygnujemy ze zbiórki środków Znajdziemy inne narzędzia, spróbujemy innych metod i zbierzemy potrzebną kwotę.
Bardzo serdecznie, z głębi serca, dziękujemy tym, którzy do tej pory wsparli projekt. Tworzycie Państwo wąską grupę ludzi świadomych jak ważne jest by kolejne pokolenie Polaków było zdolne do obrony. Nie jestem w stanie wyrazić jak bardzo wdzięczni jesteśmy za Państwa zaangażowanie.
Zarówno tych, którzy już wspomogli nasz wspólny projekt, jak i tych, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy – wesprzyjcie Państwo projekt Akademii Młodego Strzelca! Odbudowa kultury posiadania broni w Polsce to praca u podstaw, podejmijmy tę pracę razem.

Z poważaniem
Jacek Hoga
prezes Fundacji Ad Arma