Login

Register

Login

Register

Fundacja Ad Arma Częste pytania

Login

Register

Tabele sojusznicze
Rząd zamierza jeszcze bardziej ograniczyć dostęp do broni
Wywiad - Polska jako państwo frontowe ma zły model obronności i zły łańcuch dostaw broni
Jaka jest właściwa reakcja wobec rozboju i napaści?
Z inżynierem Leszkiem Nowakiem o czołgach

Częste pytania

Czym zajmuje się fundacja Ad Arma?

Fundacja Ad Arma została powołana w celu upodmiotowienia Polaków. Ponieważ jesteśmy wolnymi ludźmi mamy prawo do użycia siły w celu ochrony życia. Czas najwyższy byśmy przestali obawiać się korzystania z prawa do obrony koniecznej. Czas najwyższy byśmy byli do tego gotowi moralnie (poprzez nastawienie woli) i praktycznie (posiadając ku temu umiejętności i odpowiednie narzędzia). Fundacja Ad Arma jest organizacją oddaną idei poszanowania prawa i wolności obywatelskich, ze szczególnym naciskiem na prawo do obrony życia przed nielegalną napaścią i prawa do posiadania broni.


Jak mogę pomóc?

Jeśli chcesz wesprzeć nas w przywracaniu godności Polakom możesz zostać naszym współpracownikiem.

Dołącz do nas!


Gdzie fundacja ma siedzibę?

Fundacja Ad Arma mieści się w Toruniu.


Jaki jest wasz adres?

Nasz adres to:

Fundacja Ad Arma

87-162 Krobia


Jaki jest wasz numer telefonu?

Nasz numer to 731 16 03 82 (Paweł Madaliński, szef biura Fundacji Ad Arma)


Jak mogę wspomóc Fundację Ad Arma?

Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Jak mogą się Państwo domyślić nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej. Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie. Każdy darczyńca Fundacji Ad Arma otrzyma wyjątkowe akcesoria- nalepki, naszywki i kubki.

Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji.

Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

Fundacja Ad Arma

PKO BP S.A. nr konta: 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334


Kim jest „Obrońca Ojczyzny”?

„Obrońca Ojczyzny” to osoba, która rozumie, że tylko gdy Polacy będą mogli powiedzieć „Molon Labe” będą naprawdę bezpieczni tak od wrogów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Obrońcy Ojczyzny są regularnymi darczyńcami fundacji Ad Arma, wspierającymi ją finansowo, jak i moralnie poprzez szerzenie idei samoobrony i prywatnego posiadania broni. Można nim zostać poprzez wspieranie miesięczne w kwocie 50, 100 lub 200 złotych. Każdy Obrońca Ojczyzny otrzyma przywileje dostępne tylko dla nich.


Czy się różnicie od innych istniejących organizacji?

Choć istnieje wiele organizacji politycznych, kulturalnych, czy społecznych to nikt od roku 1989 nie podjął tematu praktycznego prawa do życia. Nikt nie postawił sobie za cel podniesienia prawa do obrony do rangi sprawy życia lub śmierci, jaką ona z definicji jest. Jeśli nie będziemy walczyli o prawo do obrony życia przy użyciu współczesnych narzędzi to obudzimy się niewolnikami, tak jak to ma miejsce w wielu innych europejskich krajach. Czego dobitnym przykładem jest Wielka Brytania, gdzie nie tylko zdelegalizowano prywatne posiadanie przedmiotów służących samoobronie, ale podważono prawo do obrony! Tak więc stańmy do walki nie tylko w obronie tego co mamy, lecz również sięgnijmy po to co nam się słusznie należy. Fundacja Ad Arma staje w pierwszej linii obrony prawa do życia, prawa do brony życia. Uważamy, że nie ma kompromisu w sprawie prawa do życia, czy obrony koniecznej.


Jakie są wasze sympatie polityczne?

Fundacja Ad Arma jest organizacją pozarządową z zasady nie angażującą się w bieżącą politykę. Każdy kto chce dać praworządnym obywatelom dać broń do ręki i wzmocnić ich prawo do obrony jest nam bratem. NIGDY nie wspieramy żadnej kandydatury, natomiast ZAWSZE rozliczamy publicznie z obietnic złożonych w sprawie posiadania broni i prawa do obrony przez polityków


Kto prowadzi fundację Ad Arma?

Jacek Hoga - prezes Fundacji Ad Arma

Jacek Hoga – prezes Fundacji Ad Arma

Paweł Madaliński - dyrektor biura Fundacji Ad Arma

Paweł Madaliński – wiceprezes Fundacji Ad Arma


Skąd mogę wiedzieć co uważa na temat praktycznego prawa do życia mój poseł?

Na stronie: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/poslowie_okregi.xsp znajdziesz swojego przedstawiciela. Tam też są namiary na biura poselskie. Zachęcamy do dzwonienia, pisania. Niech wiedzą, że ich stanowisko w tej sprawie jest dla nas ważne!


Czym jest “praktyczne prawo do życia”?

“Praktyczne prawo do życia” to hasło pod którym rozumiemy prawo do obrony przed nielegalną napaścią przy pomocy współczesnych narzędzi walki. Tak jak nikt nie dziwi się że do swobodnego przemieszczania siękorzystamy przy pomocy samochodów, motocykli, czy innych nowoczesnych środków transportu, tak domagamy się byśmy swojego prawa do życia mogli bronić przy pomocy nowoczesnych środków, takich jak karabin, czy pistolet samopowtarzalny. Prawo do ich posiadania i używania powinno być co najmniej tak samo powszechne jak posiadanie i używanie samochodu, czy telefonu.


Co jeśli potrzebuję porady prawnej dotyczącej obrony czy posiadania broni?

Fundacja Ad Arma nie zastępuje adwokatów czy radców prawnych. Jednak jeśli Twoje prawo do obrony, lub do posiadania broni zostało naruszone, to dołożymy wszelkich starań by nie zostawić Ciebie samego z tym problemem.