edukacja domowa
Edukacja domowa z Fundacją Ad Arma
Fundacja Ad Arma uruchomiła ofertę edukacji domowej, której celem jest zapewnienie rodzinom możliwości nauki i wychowania dzieci zgodnie z własnymi wartościami oraz stworzenie parasola ochronnego, osłaniającego przed trudnościami administracyjnymi. Oferta dostępna jest dla rodzin z całej Polski, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Fundacja na co dzień zajmuje się przede wszystkim bronią i obronnością RP. Jednak w swoim zespole ma również osoby z kilkunastoletnim doświadczeniem w edukacji domowej i dydaktyce, pochodzącym z różnych szkół patronujących edukacji domowej.
„Wielokrotnie byliśmy pytani przez naszych Sympatyków nie tylko o broń i obronność, ale też o kwestie wychowawcze i edukacyjne. Nadszedł moment, w którym chcemy jako Fundacja Ad Arma realnie w tych sprawach pomóc.” – mówi Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma.
„Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem tak, aby pomóc rodzinom. Nie chcemy rodzin zastępować, ani tym bardziej nie chcemy ich nadzorować. Chcemy być parasolem ochronnym dla rodzin, osłaniającym przed współczesną codziennością, która potrafi być przytłaczająca, również z perspektywy edukacji i wychowania” – tłumaczy ideę powstania projektu Jacek Hoga.
Dlaczego warto skorzystać z edukacji domowej w ogóle, i z edukacji domowej pod szyldem Fundacji Ad Arma?
Posłużmy się przykładami z naszej historii. Gdzie w czasach świetności Rzeczpospolitej kształtowały się młode pokolenia? Przede wszystkim w swoich rodzinach. Polska husaria (jak również inne formacje) składała się z ochotników, którzy nigdy nie uczęszczali do żadnej centralnej, publicznej szkoły wojskowej. Niezbędnej wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim właściwej postawy moralnej, nabywali u boku ojców, dziadków, wujków czy starszych braci. Tradycja, historia, wiara, obyczaje, zasady – to wszystko przekazywane było w rodzinach kolejnym pokoleniom. Dzięki temu Polska mogła trwać również pod zaborami oraz w czasach nazistowskiej i komunistycznej okupacji, gdy nasza kultura obecna była w domach, a szkoły, instytucje i media zdominowane były przez obcą propagandę.
Jakie są cele i założenia edukacji domowej pod parasolem ochronnym Fundacji Ad Arma?
- Edukacja domowa, z perspektywy Fundacji Ad Arma, powinna przede wszystkim umożliwić rodzinie bycie rodziną. Nauka, edukacja i wychowanie odbywają się w rodzinie, a egzaminy mają być do tego tylko dodatkiem. Członkowie zespołu Fundacji wielokrotnie doświadczali tego, że egzaminy przeszkadzają rodzicom uczyć dzieci. Opracowano więc system, który pozwoli tego uniknąć.
- Fundacji Ad Arma zależy na tym, aby wspólnie dojść do tego, jak mają wyglądać egzaminy dla konkretnej rodziny i konkretnych dzieci. Dobry nauczyciel systemowy niekoniecznie będzie dobrym egzaminatorem w edukacji domowej, gdyż po prostu nie będzie rozumiał dziecka, które nigdy nie było w systemie. Eksperci Fundacji wielokrotnie byli świadkami uciążliwych egzaminów, dlatego chcą, aby takich sytuacji było jak najmniej.
- Ponieważ Fundacja Ad Arma chce spersonalizować relacje z rodzinami i nauczycielami, jest otwarta na to, aby rodzice, którzy mają znajomych nauczycieli, którym ufają i którzy posiadają kompetencje i kwalifikacje, wybrali takich nauczycieli na egzaminatorów dla swoich dzieci. Fundacja sprawdza uprawnienia takiej osoby i umożliwia im przeprowadzenie egzaminów w swoim miejscu zamieszkania. Dziecko będzie miało dzięki temu łatwiejszy kontakt z egzaminatorem. Być może będzie to ktoś, kto na co dzień pomaga tej rodzinie w edukacji domowej, np. babcia, ciocia lub wujek. Członkowie Fundacji widzieli takie rozwiązania, zaczęli je stosować przez dwa lata przygotowań i widzą, że działają. Teraz chcą je zaproponować innym.
- Kameralność. Fundacja nie tworzy szkoły-giganta, która hurtowo pomaga wielu rodzinom, bo wiąże się to ze standaryzacją i procedurami, które dehumanizują relacje. Fundacja Ad Arma chce, aby relacja między rodzinami i szkołą była osobista i personalna. Stąd ograniczona liczba miejsc.
- Fundacja wychodzi do rodziców z pomocą zapewniania edukacji w tych fragmentach, gdzie rodzice czują się mniej silni. W ramach projektu podejmowane są starania, aby zajęcia były realne i dostępne oraz aby odbywały się nie tylko online. Fundacja chce również zapewnić przepływ informacji pomiędzy rodzinami i dzielenie się doświadczeniami.
Dla kogo edukacja domowa z Fundacją Ad Arma?
Broń jest tylko narzędziem, które ma chronić to, co jest dobre i piękne. Żeby dobro i piękno trwało, musimy wychować młodych ludzi.
„Jeżeli macie Państwo podobne nastawienie, obserwowaliście Państwo 7 lat istnienia Fundacji Ad Arma, byliście Państwo naszymi Sympatykami lub Darczyńcami, to teraz my chcemy się odwdzięczyć ułatwiając Państwu edukację domową. Jeżeli ufacie Państwo naszej Fundacji oraz ideom, którym się poświęcamy, i rozumiecie, że są one służebne wobec dzieci i zachowania kultury naszego narodu, zapraszamy do współpracy” – mówi Jacek Hoga.
Jeżeli chcecie Państwo niewielkiej szkoły, chroniącej tradycyjne wartości, chroniącej edukację domową, odczytującej edukację domową nie jako zapewnienie e-learningu, tylko jako zapewnienie rodzinie możliwości bycia rodziną i szkoły zapewniającej ochronę rodziny przed trudnościami związanymi z państwową edukacją i administracją, Fundacja Ad Arma zaprasza do współpracy. Razem możemy stworzyć „rodzinę rodzin”, pracować na rzecz odbudowy społeczeństwa i zapewnić naszym dzieciom łatwiejszy start w trudną przyszłość.
Rodziny zainteresowane naszą ofertą edukacji domowej prosimy o kontakt: edukacja@adarma.pl lub pod numerem 792 790 805
sklep internetowy dla naszych sympatyków
Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację
Wesprzyj 
Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.
Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.
Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.
DOTPAY
Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.
PRZELEW TRADYCYJNY
64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia
PAYPAL
Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

Dane kontaktowe
fundacja@adarma.pl
+48 731 160 382
Godziny pracy
Sobota: 8:00 – 15:30
Niedziela: Zamknięte
szybka nawigacja
sprawdź co u nas
Copyright © 2023 Fundacja Ad Arma. All rights reserved. | Strony internetowe Somethingmore.pl