biblioteka
Different variant
W raporcie dokonano przeglądu wariantów zagrażających Polsce oraz analizy innego niż „Suwałki Gap” wariantu. Wnioski jakie się nasuwają po wykonanej pracy są następujące:
1. Już samo proste ćwiczenie polegające na próbie spojrzenia na Polskę oczami potencjalnego przeciwnika, lub nawet innego podmiotu, wskazuje na inne postrzeganie interesów, sekwencji wydarzeń, sojuszy, konsekwencji zdarzeń itd. i postrzeganie to jest znacząco różne od tego do jakiego egocentrycznie jesteśmy przyzwyczajeni (przyzwyczajani).
2. Trudno jest skonstruować spójny wariant zagrożenia militarnego. Znacznie łatwiej wyobrazić sobie zagrożenia gospodarcze, kryzysowe, polityczne itd. Co samo w sobie jest dość pocieszające.
3. Niektóre z wariantów rozgrywają się na naszych oczach (prawie z naszym udziałem). Inne są mniej lub bardziej prawdopodobne.
4. Skutki (zagrożenia) różnych wariantów są różne co do skali kosztów dla Polski.
5. Skupienie się na jednym wariancie (z lekkomyślności czy też wskutek podążania wyznaczonym tokiem myślenia) samo w sobie powinno być sygnałem ostrzegawczym.
inne raporty i opracowania
Projekt Ustawy o Wypowiedzeniu Konwencji Ottawskiej
biblioteka Jako Fundacja Ad Arma prezentujemy autorski projekt ustawy o wypowiedzeniu Konwencji o zakazie użycia, składowania, produkcji i...
Projekt Ustawy o Dyscyplinie Wojskowej Fundacji Ad Arma
Fundacja Ad Arma prezentuje projekt ustawy o dyscyplinie wojskowej. Propozycje legislacyjne autorstwa Fundacji to odpowiedź m.in. na wadliwe regulacje zawarte w uchwalonej pośpiesznie ustawie o obronie Ojczyzny.
Tabele WOT – Praktyka tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej (2024)
biblioteka Celem niniejszego raportu Fundacji Ad Arma jest uporządkowanie danych jawnych dotyczących Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ich synteza....
Strategia bezpieczeństwa narodowego (2023)
biblioteka Niniejsze opracowanie stanowi pierwszą próbę Fundacji Ad Arma zmierzenia się z wyzwaniem, jakim jest synteza różnorodnych poglądów...
sklep internetowy dla naszych sympatyków
Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację
Wesprzyj
Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.
Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.
Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.
DOTPAY
Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.
PRZELEW TRADYCYJNY
64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia
PAYPAL
Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.