Logowanie użytkownika

Zarejestruj się

Rewolwer przez duże "R"
Broń, wolność, pobór
Ukraińcy broni się nie boją
Grube ryby? Raczej cienkie płotki. Zobacz, kto naprawdę zarabia na handlu polską bronią?
Zobacz film

Rewolwer przez duże “R”

Broń, wolność, pobór

Zobacz film:

Ukraińcy broni się nie boją

Podczas gdy w Polsce trwa debata na temat, czy nasi rodacy dorośli do tego, żeby mieć prawo do posiadania broni palnej, takich problemów nie mają nad Dnieprem. Karabin na Ukrainie może mieć dziś legalnie właściwie każdy dorosły. Naszym wschodnim sąsiadom wcale to jednak nie wystarcza.

Czytaj cały tekst Michała Kozaka

Grube ryby? Raczej cienkie płotki. Zobacz, kto naprawdę zarabia na handlu polską bronią?

Jedną z podstaw budowania siły militarnej, gospodarczej i rzeczywistej suwerenności jest produkcja uzbrojenia. Zgodnie z jeszcze peerelowską nowomową nadal nazywana jest ona często „produkcją specjalną”. Nie jest tajemnicą, że w III RP przemysł zbrojeniowy ma poważne kłopoty – by być bardziej konkretnym – jest w większości resztką po zdolnościach PRL-u. Może nie były to produkty przodujące, jednak w kilku dziedzinach dawały sobie nieźle radę. Te zdolności są obecnie utracone w znacznej mierze. Wszyscy to widzą, jednak gdzie jest winny?

Zobacz film

Z Trumpem jak z Napoleonem

Anonimowy żołnierz o służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej

Anonimowy żołnierz służbę w WOT opisuje w czarnych barwach. Warto wysłuchać nagrania, wszak gorzka prawda jest lepsza od najsłodszego kłamstwa. Tylko stając w prawdzie będziemy mogli podjąć próbę poprawy sytuacji.

Czołgi nie spadają

Wojsko Polskie- loading

Komu przeszkadza broń czarnoprochowa?

Broń czarnoprochowa jest w Polsce dostępna dla każdego obywatela, który ukończył osiemnasty rok życia. Jej zakup póki co nie wymaga żadnych pozwoleń. Co ciekawe, nawet według samych urzędników nie ma żadnych problemów z nadużyciem tego typu broni, co nawet zapisano w projekcie ustawy. Nie zmienia to jednak faktu, że urzędnikom bardzo przeszkadza, że Polacy mogą taką broń posiadać mówi w rozmowie z PCh24.pl Jacek Hoga, prezes fundacji Ad Arma.

Przeczytaj cały wywiad na stronie www.pch24.pl

Glock dla każdego