Logowanie użytkownika

Zarejestruj się

Organizacje proobronne - pieniądze, lojalność, a skuteczność
Gotowość Wojsk Operacyjnych, a przykrótki AKMS
Nie wyraziliśmy na to zgody
Dyskusja z udziałem prezesa Fundacji Ad Arma
Uznaniowość na sterydach

Organizacje proobronne – pieniądze, lojalność, a skuteczność

Gotowość Wojsk Operacyjnych, a przykrótki AKMS

Nie wyraziliśmy na to zgody

W ostatni weekend miała miejsce konferencja pt. „Sokół – strzelnica w powiecie”, promująca dotowanie budowy strzelnic przez samorządy i instytucje publiczne. Organizatorzy, najwyraźniej dla podniesienia prestiżu, promowali wydarzenie przy pomocy logo Fundacji Ad Arma, podpierając się jej autorytetem. W żaden sposób nie wyraziliśmy na to zgody.
Sytuacja jest tym bardziej dziwna, że jako Fundacja wskazywaliśmy na wadliwość i nieskuteczność tej formy promowania strzelectwa w Polsce.

Dyskusja z udziałem prezesa Fundacji Ad Arma

“Wiara i broń. Czy posiadanie broni jest godziwe?” to temat przewodni debaty, która odbędzie się 30 XI 2017 r. w Szczecinie (więcej…)

Uznaniowość na sterydach

Przywrócić praktyczne prawo do życia

Wielbłąd to koń stworzony przez komisję – tekst Jacka Hogi

Wojska Obrony Terytorialnej mają na dzień dzisiejszy około 8 tysięcy żołnierzy, w tym ponad tysiąc zawodowych. Optymiści twierdzą, że MON-owi uda się dobić do 17 tysięcy. Dobrze by było. (więcej…)

Samo się nic nie zmieni

Czas na podsumowanie miesiąca od ogłoszenia przez Fundację Ad Arma propozycji nowelizacji Kodeksu Karnego. Warunek przez nas postawiony jak wszyscy widzimy nie został spełniony. Warunek wirtualny, a przecież zbieranie podpisów wymaga więcej wysiłku niż kilka kliknięć. Dlatego też na dzień dzisiejszy nie podejmiemy się tego wysiłku. (więcej…)

Orliki dobrej zmiany – tekst Jacka Hogi

W ekspresowym tempie Sejm przyjął ustawę o wsparciu budowy strzelnic przez samorządy. Więc dobra zmiana ma swoje orliki. I nic tu nie zmienia, że lubimy strzelać. To jest wsparcie dla środowisk strzeleckich. Szkoda tylko, że nie pozwolą nam broni posiadać… (więcej…)

Plastikowy rewolwer