aktualności

Kasta sędziowska z łatwiejszym dostępem do broni?

10/10/2022

Do Sejmu wpłynął kolejny, poselski projekt zmian w ustawie o broni i amunicji. Przewiduje on łatwiejszy dostęp do broni dla sędziów, prokuratorów oraz funkcjonariuszy mundurowych oraz agentów tajnych służb. Członkowie tych grup nie będą musieli przedstawiać ważnej przyczyny chęci posiadania broni. Sam fakt należenia do którejś z powyższych profesji umożliwi łatwiejszy dostęp do broni palnej.

To już 4 projekt ustawy dotyczący broni i amunicji pochodzący od większości sejmowej. Projekt, który ułatwia dostęp do broni, ale tylko dla wybranych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w jednej z poprzednich wersji innego projektu „dobrej zmiany” znalazł się zapis ułatwiający dostęp do broni samoczynnej dla członków organizacji akredytowanych przez MON. Tego typu propozycje prowadzą w praktyce do tego, że tworzy się w Polsce kastę powiązanych z władzą nadludzi o specjalnych przywilejach w zakresie dostępu do broni palnej.

W świetle już obowiązujących przepisów, praktyki administracyjnej, niektórych planowanych zmian oraz zwykłej rzeczywistości, łatwiejszy dostęp do broni mają lub mogą mieć w Polsce:

1) Politycy. Dzięki posiadanym wpływom, już teraz bez problemu i szybko uzyskują broń. Jak wynika z relacji medialnych, przez wiele lat pistolet posiadał Jarosław Kaczyński. Broń posiadają także liczni posłowie różnych ugrupowań, byli prezydenci, premierzy i ministrowie. Dodatkowo ich bezpieczeństwa strzegą uzbrojeni w broń palną funkcjonariusze mundurowi.

2) Sędziowie, prokuratorzy i członkowie służb. Nie będą musieli przedstawiać ważnej przyczyny posiadania broni, co znacznie ułatwi i przyspieszy dostęp do niej.

3) Członkowie akredytowanych przez partię i rząd organizacji. Wedle jednej z propozycji, w ich ręce może łatwiej trafiać broń samoczynna.

4) Amerykanie, zarówno żołnierze US Army jak i pracujący dla nich cywile. Na mocy umowy o wzmocnionej współpracy obronnej mogą oni posiadać i nosić na terenie RP broń palną. Mogą również wwozić do Polski dowolny sprzęt wojskowy.

5) Bandyci. Z definicji nie przestrzegają prawa, w szczególności ustawy o broni i amunicji. Nie mają potrzeby uzyskiwania pozwoleń na broń i zdawania egzaminów. Broń, którą posiadają i za pomocą której dokonują przestępstw, mają nielegalnie.

A kto ma najgorzej jeśli chodzi o dostęp do broni? Zwykli obywatele. Dla nich póki co najwyżej „wirtualne strzelnice” , które, jak powiedział niedawno minister Czarnek: „dają niesamowite wrażenie realności”. Jeżeli zwykły Polak chciałby mieć dostęp do broni, jest zmuszony pokonywać przeszkody administracyjne stawiane przez ministerstwa dziwnych kroków, zdawać egzaminy, przechodzić badania, ponosić wydatki i czekać na broń co najmniej kilka miesięcy.

Ktoś mógłby w tym momencie powiedzieć, że przecież wyrobienie pozwolenia nie jest trudne i większości chętnych osób udaje się to zrobić bez większych problemów. Jeżeli ktoś traktuje broń jako hobby, sport czy rozrywkę, to być może takie rozwiązanie nie budzi jego większych oporów. My uważamy, że broń, jak sama nazwa wskazuje, to przede wszystkim narzędzie służące do obrony – siebie, swoich bliskich, swojego majątku oraz osób postronnych. Narzędzie szczególnie potrzebne w czasach kryzysu, groźby wojny, paraliżu struktur państwa oraz sytuacji takich jak potencjalny blackout energetyczny, który może przerodzić się w anarchię.

Dostęp do broni nie może polegać na tym, że dobrze usytuowani mężczyźni w wieku 30+, po przejściu odpowiednich procedur administracyjnych, uzyskają możliwość posiadania wymarzonego karabinu do zabawy i rekreacji z kolegami. Nie może również polegać na tym, że łatwiej o posiadanie broni jest osobom powiązanym z władzą, obcym służbom oraz bandytom. Dostęp do broni musi polegać na tym, że młoda studentka i 70 letnia staruszka będą mogły od ręki kupić sobie np. mały rewolwer lub dowolną inną broń palną, jeśli uznają, że jest im to potrzebne.

Fundacja Ad Arma działa, aby przywrócić w Polsce powszechny dostęp do broni – bez pozwoleń, reglamentacji i rejestracji. Bierzemy aktywny udział w pracach nad zgłaszanymi do sejmu projektami (więcej na ten temat na naszym kanale video). Analizujemy również wszystkie pojawiające się propozycje. Jednak przede wszystkim tworzymy rozwiązania z korzyścią dla wszystkich Polaków.

Jeżeli popieracie Państwo nasze działania, prosimy o wsparcie:

Numer konta: 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia

Więcej aktualności

Dotacje UE na zwiększenie produkcji amunicji

Dotacje UE na zwiększenie produkcji amunicji

aktualnościUnia Europejska zamierza przekazać ze swojego budżetu 500 milionów euro na zwiększenie produkcji amunicji w zakładach zbrojeniowych. Wedle informacji opublikowanych w Dzienniku Gazeta Prawna, głównym beneficjentem wsparcia będą niemieckie koncerny, a Polska...

Jak szkoli się WOT?

Jak szkoli się WOT?

aktualnościKrótka charakterystyka procesu szkolenia żołnierza i pododdziałów wojsk obrony terytorialnej wygląda następująco: cały cykl szkolenia trwa aż 72 miesiące, czyli sześć lat. Po szkoleniu podstawowym lub wyrównawczym (dla żołnierzy z innych rodzajów wojsk,...

Liczebność Wojsk Obrony Terytorialnej

Liczebność Wojsk Obrony Terytorialnej

aktualnościW listopadzie 2015 r. podczas przedstawiania posłom Komisji Obrony Narodowej Informacji Ministra Obrony na temat aktualnych problemów obronności oraz planów działań resortu w 2016 r. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział utworzenie...

Komu sprzyjają zakazy posiadania broni?

Komu sprzyjają zakazy posiadania broni?

aktualnościPolicjanci z trójmiejskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który miał orzeczonych 7 sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Kierujący nie miał włączonych świateł, zapiętych pasów i ubezpieczenia OC. Miał za to narkotyki. Liczne zakazy i przepisy prawne nie...

Myśliwi i polowanie, po co to komu?

Myśliwi i polowanie, po co to komu?

aktualnościPoprzedni tydzień w dużym stopniu upłynął pod znakiem protestów rolniczych. Mniejszy rozgłos uzyskał fakt, że do rolników dołączyli się myśliwi. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiedziało bowiem szereg ograniczeń w prowadzeniu gospodarki łowieckiej....

W XXI wieku zakażą grotów do łuków i kusz?

W XXI wieku zakażą grotów do łuków i kusz?

aktualnościPo tym jak w Wielkiej Brytanii zakazano noży i postawiono postulat zakazu posiadania długiej broni białej, brytyjski rząd pochylili się nad przestępczością dokonywaną za pomocą kusz i proc. Stwierdzono, że są to incydentalne zjawiska. W związku z tym...

Nowy raport na temat WOT

Nowy raport na temat WOT

aktualnościFundacja Ad Arma opublikowała nowy raport „Tabele WOT. Praktyka tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej”. Publikacja jest już dostępna do kupienia w formie papierowej. Celem raportu jest uporządkowanie dostępnych danych, nie objętych klauzulami dostępu do...

Nowy raport już dostępny do zakupu!

Nowy raport już dostępny do zakupu!

aktualnościRaport Fundacji Ad Arma "Tabele WOT. Praktyka tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej" już jest dostępny do zakupu w wersji papierowej. Link: https://3dom.pro/19835-tabele-wot-praktyka-tworzenia-wojsk-obrony-terytorialnej-red-jacek-hoga.html[dsm_text_divider...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2022 Fundacja Ad Arma. All rights reserved.