aktualności

Praktyczne prawo do życia jest nienegocjowalne!

13/06/2022

Policja z Maryland zatrzymała uzbrojonego w pistolet mężczyznę, który twierdził, że zamierza zamordować jednego z sędziów Sądu Najwyższego USA, gdyż ten sprzeciwia się aborcji… i ograniczeniom w dostępie do broni palnej.

26 letni mężczyzna został zatrzymany przed domem sędziego Bretta Kavanaugh przez funkcjonariuszy US Marshals Service. Miał przy sobie pistolet Glock 17. Gdy został zauważony, sam zadzwonił na numer alarmowy mówiąc, że źle się czuje i zamierza zamordować sędziego.

W trakcie przesłuchania niedoszły zamachowiec przyznał, że jest mu smutno z powodu ostatniej strzelaniny w Teksasie, a jako jeden z powodów do zabicia sędziego wymienił to, że z racji swoich konserwatywnych poglądów Kavanaugh mógłby popierać w Sądzie Najwyższym prawa wynikające z Drugiej Poprawki do Konstytucji USA i blokować decyzje, które ograniczałyby dostęp do broni palnej.

Warto zwrócić przy tym uwagę na szerszy kontekst aktualnej sytuacji.

Od 2020 roku wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że prawo stanowione jest nieprzestrzegane. Nielegalne zakazy wychodzenia z domu, zakazy przemieszczania się, nielegalne rozporządzenia zakazujące działalności gospodarczej i zarabiania na życie – przykłady można mnożyć. W Polsce obserwujemy rosnący wpływ obcych ambasad, który wcześniej mogliśmy obserwować np. w trakcie uchwalania ustawy o IPN czy wpływów ambasady niemieckiej na prawo edukacyjne RP. Dziś już otwarcie w ramach „negocjacji” Polska akceptuje zmianę regulaminu własnego Sejmu.

Jakiekolwiek próby zmiany prawa na lepsze w dostępie do broni, powodują natychmiastowe doniesienia prasowe dotyczące przestępstw z użyciem broni. Przestępstwa powinny być oczywiście surowo karane, ale jak wielokrotnie podkreślaliśmy, to, że istnieją źli rodzice nie jest powodem, żeby wszystkim rodzicom odbierać dzieci. Złe użycie broni, czy jakiejkolwiek innej wolności, nie jest powodem, aby wszyscy obywatele byli zniewoleni.

Współcześnie jest jednak inaczej. Tyrania 460 posłów z dodatkiem senatorów jest o wiele bardziej nieznośna, niż rzekoma tyrania dawnych monarchii. Dziś w imię bezpieczeństwa nie możemy decydować o sposobie obrony rodziny, jak będziemy wychowywać własne dzieci, jak będziemy się przemieszczać czy jak będziemy ogrzewać nasz dom. A jednocześnie większość ludzi wierzy, że żyje w najbardziej wolnych czasach historii.

Ataki na broń i prawo do obrony, które mnożą się zarówno w Polsce jak i krajach takich jak USA czy Kanada, już przez sam fakt rozprzestrzeniania się w tak wielu różnych miejscach świata, powinien dać nam do myślenia.

Nie raz podkreślaliśmy, cytując pieśń rycerzy Krzywoustego, że następne pokolenie będzie obmywało winy swych ojców we  krwi własnych ran. Grozi nam totalna niewola i bez znaczenia jest, czy władcami będzie międzynarodowa organizacja (UE, WHO?) czy lokalny rząd w Warszawie. Chodzi o przywrócenie wolności, a nie o wybranie sobie własnych nadzorców niewolników.

Musimy pamiętać, że obrona powszechnego dostępu do broni jest nienegocjowalna. Do czego prowadzą ustępstwa, np. żeby zaakceptować badania psychologiczne czy psychiatryczne (których jakość jest znana wszystkim, którzy je przechodzili)? Bazują one na fałszywej antropologii – zaprzeczają wolności człowieka i twierdzą, że z przeszłości można wyczytać przyszłe czyny. Dla poczucia fałszywego bezpieczeństwa w postaci papierka od specjalisty, zawieszamy praktyczne prawo do życia, gdyż nie możemy wejść w posiadanie broni wtedy, kiedy tego potrzebujemy.

Bez względu na to, co będą pisać czy mówić różne organizacje zrzeszające strzelców, czy to konserwatywne, czy republikańskie, czy wolnościowe, praktyczne prawo do życia jest nienegocjowalne. Możemy być marginesem, ale nie możemy przestać mówić prawdy. Nie ze względu na nasz interes, ale interes nas wszystkich, również tych, którzy się nam sprzeciwiają. Oni na równi ze wszystkimi będą potrzebowali broni w czasach kryzysu. Kryzysu, który będzie prostym skutkiem wadliwej konstytucji, wadliwego prawa, złamanych kręgosłupów moralnych i „tumiwisizmu”.

Dostęp do broni nie jest dostępem do hobby. Jest niezbędną potrzebą ochrony nas przed wszelkiego typu bandytami – w czasach spokojnych czy niespokojnych. Rosnące zaś zagrożenie wynika ze zmian prawa wprowadzanych przez tyranów zewnętrznych i wewnętrznych.

Jeśli zgadzacie się Państwo z nami, prosimy o wsparcie:

Numer konta: 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma

87-162 Krobia

Więcej aktualności

Edukacja domowa z Fundacją Ad Arma!

Edukacja domowa z Fundacją Ad Arma!

aktualnościWielokrotnie byliśmy pytani przez naszych Sympatyków nie tylko o broń i obronność, ale też o kwestie wychowawcze i edukacyjne. Nadszedł moment, w którym chcemy jako Fundacja Ad Arma realnie w tych sprawach pomóc. Przedstawiamy Państwu projekt, nad którym...

Akcja dla darczyńców – Pokój, dobro, wojna

Akcja dla darczyńców – Pokój, dobro, wojna

aktualnościChcemy rozdać w ręce naszych Sympatyków egzemplarze książki "Pokój, dobro, wojna. Opowieści o serafickich wojownikach". Każdy, kto w sierpniu wesprze Fundację Ad Arma kwotą 50 zł lub wyższą i prześle na adres Fundacji dane do wysyłki, otrzyma od nas książkę...

Przemoc w USA

Przemoc w USA

aktualnościPosłowie Partii Demokratycznej Izby Reprezentantów USA jednogłośnie odmówili poparcia rezolucji potępiającej eskalację przemocy i rosnącą liczbę ataków terrorystycznych na kościoły i centra pomocy kobietom w ciąży. Agresja nasila się w związku z niedawnym...

Czy będziemy imperium?

Czy będziemy imperium?

aktualnościWedle planów, Wojsko Polskie ma być większe niż wojska lądowe Francji, Niemiec i Anglii razem wzięte. Będziemy imperium, czy dostaniemy pijar i inflację jak zwykle? Anonsowane w ostatnim czasie zakupy sprzętu wojskowego wiążą się z kilkoma kwestiami, o...

Kto dowodzi Wojskiem Polskim?

Kto dowodzi Wojskiem Polskim?

aktualności„Amerykanie będą przejmować dowodzenie na teatrze polskim w wypadku konfliktu zbrojnego” – powiedział w rozmowie z Radiem Wnet generał Bogusław Samol, były dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Zapytany, czy jego zdaniem jest to dobre...

Masowe strzelaniny w USA

Masowe strzelaniny w USA

aktualnościCo stoi za masowymi strzelaninami w Ameryce? Zastanawiają się nad tym komentatorzy, którzy nie kłaniają się politycznej poprawności i próbują zwrócić uwagę na fakt, że aby powstrzymać tego typu zjawiska najpierw musimy ustalić przyczyny. A jest to bardzo...

Ogromny wyciek danych posiadaczy broni w Kalifornii!

Ogromny wyciek danych posiadaczy broni w Kalifornii!

aktualnościOgromny wyciek danych osobowych posiadaczy broni palnej w Kalifornii. Do Internetu trafił właśnie rejestr pozwoleń na ukryte noszenie broni. Kalifornijscy urzędnicy argumentowali, że istnienie takiego rejestru usprawnia przejrzystość i wymianę danych...

Pozytywny wyrok dla posiadaczy broni Sądu Najwyższego USA!

Pozytywny wyrok dla posiadaczy broni Sądu Najwyższego USA!

aktualności23 czerwca Sąd Najwyższy USA wydał orzeczenie znoszące ograniczenia nałożone przez Stan Nowy Jork, które wymagały, aby obywatel uzasadniał przed władzą potrzebę noszenia broni. Sąd Najwyższy uznał to za niezgodne z konstytucją. Bardzo interesująca jest...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2022 Fundacja Ad Arma. All rights reserved.