aktualności

Edukacja domowa z Fundacją Ad Arma!

8/08/2022

Wielokrotnie byliśmy pytani przez naszych Sympatyków nie tylko o broń i obronność, ale też o kwestie wychowawcze i edukacyjne. Nadszedł moment, w którym chcemy jako Fundacja Ad Arma realnie w tych sprawach pomóc. Przedstawiamy Państwu projekt, nad którym pracowaliśmy od dwóch lat, którego celem jest zapewnienie rodzinom możliwości nauki i wychowania dzieci zgodnie z własnymi wartościami oraz stworzenie parasola ochronnego, osłaniającego przed trudnościami administracyjnymi.

Często podkreślamy, jak ważne jest wychowane młodego człowieka do tego, aby był odpowiedzialny i gotowy bronić własnej rodziny i własnych wartości, gdyż dopiero wtedy będzie gotowy, aby bronić własnej ojczyzny. Wiele razy mówiliśmy też o tym, że należy z uwagą wychowywać dzieci, aby dać im możliwość stania się dorosłymi, którzy będą odpowiedzialni za swoje środowisko.

Mamy w naszym zespole osoby z kilkunastoletnim doświadczeniem w edukacji domowej i dydaktyce, mamy też doświadczenie z różnych szkół patronujących edukacji domowej. Dzięki temu patrzymy z wielu kierunków, zarówno rodziców, dzieci jak i nauczycieli.

We współpracy ze szkołą Ogród Edukacji w Toruniu uruchomiliśmy ofertę, w której cała edukacja domowa będzie pod merytoryczną opieką Fundacji Ad Arma. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem tak, aby pomóc rodzinom. Nie chcemy rodzin zastępować, ani tym bardziej nie chcemy ich nadzorować. Chcemy być parasolem ochronnym dla rodzin, osłaniającym przed współczesną codziennością, która potrafi być przytłaczająca, również z perspektywy edukacji i wychowania.

Dlaczego warto skorzystać z edukacji domowej w ogóle, i z edukacji domowej pod szyldem Fundacji Ad Arma?

Posłużmy się przykładami z naszej historii. Gdzie w czasach świetności Rzeczpospolitej kształtowały się młode pokolenia? Przede wszystkim w swoich rodzinach. Polska husaria (jak również inne formacje) składała się z ochotników, którzy nigdy nie uczęszczali do żadnej centralnej, publicznej szkoły wojskowej. Niezbędnej wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim właściwej postawy moralnej, nabywali u boku ojców, dziadków, wujków czy starszych braci. Tradycja, historia, wiara, obyczaje, zasady – to wszystko przekazywane było w rodzinach kolejnym pokoleniom. Dzięki temu Polska mogła trwać również pod zaborami oraz w czasach nazistowskiej i komunistycznej okupacji, gdy nasza kultura obecna była w domach, a szkoły, instytucje i media zdominowane były przez obcą propagandę.

Jakie są nasze cele i założenia?

– Edukacja domowa, z perspektywy Fundacji Ad Arma, powinna przede wszystkim umożliwić rodzinie bycie rodziną. Nauka, edukacja i wychowanie odbywają się w rodzinie, a egzaminy mają być do tego tylko dodatkiem. Wielokrotnie doświadczaliśmy tego, że egzaminy przeszkadzają rodzicom uczyć dzieci. Opracowaliśmy system, który pozwoli tego uniknąć.

– Zależy nam na tym, aby wspólnie dojść do tego, jak mają wyglądać egzaminy dla konkretnej rodziny i konkretnych dzieci. Dobry nauczyciel systemowy niekoniecznie będzie dobrym egzaminatorem w edukacji domowej, gdyż po prostu nie będzie rozumiał dziecka, które nigdy nie było w systemie. Wielokrotnie widzieliśmy takie sytuacje i byliśmy świadkami uciążliwych egzaminów, dlatego chcemy, aby takich sytuacji było jak najmniej.

– Ponieważ chcemy spersonalizować relacje z rodzinami i nauczycielami, jesteśmy otwarci na to, aby rodzice, którzy mają znajomych nauczycieli, którym ufają i którzy posiadają kompetencje i kwalifikacje, wybrali takich nauczycieli na egzaminatorów dla swoich dzieci. My sprawdzamy uprawnienia takiej osoby i umożliwiamy im przeprowadzenie egzaminów w swoim miejscu zamieszkania. Dziecko będzie miało dzięki temu łatwiejszy kontakt z egzaminatorem. Być może będzie to ktoś, kto na co dzień pomaga tej rodzinie w edukacji domowej, np. babcia, ciocia lub wujek. Widzieliśmy takie rozwiązania, zaczęliśmy je stosować przez dwa lata przygotowań i widzimy, że działają. Teraz chcemy je zaproponować innym.

– Kameralność. Nie tworzymy szkoły-giganta, która hurtowo pomaga wielu rodzinom, bo wiąże się to ze standaryzacją i procedurami, których nie lubimy, gdyż dehumanizują relacje. Chcemy, aby relacja między rodzinami i szkołą była osobista i personalna. Stąd ograniczona liczba miejsc.

– Wychodzimy do rodziców z pomocą zapewniania edukacji w tych fragmentach, gdzie rodzice czują się mniej silni. Postaramy się, aby zajęcia były realne i dostępne oraz aby odbywały się nie tylko online. Chcemy również zapewnić przepływ informacji pomiędzy rodzinami i dzielenie się doświadczeniami.

Dla kogo edukacja domowa z Fundacją Ad Arma?

Broń jest tylko narzędziem, które ma chronić to, co jest dobre i piękne. Żeby dobro i piękno trwało, musimy wychować młodych ludzi. Jeżeli macie Państwo podobne nastawienie, obserwowaliście Państwo 7 lat istnienia Fundacji Ad Arma, byliście Państwo naszymi Sympatykami lub Darczyńcami, to teraz my chcemy się odwdzięczyć ułatwiając Państwu edukację domową. Jeżeli ufacie Państwo naszej Fundacji oraz ideom, którym się poświęcamy, i rozumiecie, że są one służebne wobec dzieci i zachowania kultury naszego narodu, zapraszamy do współpracy.

Jeżeli chcecie Państwo niewielkiej szkoły, chroniącej tradycyjne wartości, chroniącej edukację domową, odczytującej edukację domową nie jako zapewnienie e-learningu, tylko jako zapewnienie rodzinie możliwości bycia rodziną i szkoły zapewniającej ochronę rodziny przed trudnościami związanymi z państwową edukacją i administracją, zapraszamy do współpracy. Razem możemy stworzyć „rodzinę rodzin”, pracować na rzecz odbudowy społeczeństwa i zapewnić naszym dzieciom łatwiejszy start w trudną przyszłość.

Na stronie Fundacji Ad Arma znajduje się zakładka „edukacja domowa”, w której są potrzebne informacje. Aby wejść w nasz program edukacji domowej należy skontaktować się z nami, wypełnić dostępne na stronie dokumenty i wysłać je na nasz adres.

Edukację domową pod patronatem naszej szkoły i Fundacji Ad Arma można rozpocząć już od września 2022 r., do czego zachęcamy. Oferta dotyczy szkoły podstawowej i liceum. Edukacja pod naszym parasolem ochronnym jest bezpłatna.

Informacje na temat edukacji domowej pod parasolem ochronnym Fundacji Ad Arma oraz lista niezbędnych dokumentów: https://adarma.pl/edukacja/

Więcej aktualności

Co oznacza luka w zdolnościach?

Co oznacza luka w zdolnościach?

aktualności Baza przemysłowo-wojskowa USA nie jest wystarczająco przygotowana na międzynarodowe środowisko bezpieczeństwa, które teraz istnieje. W dużym konflikcie regionalnym, takim jak wojna z Chinami w Zatoce Tajwańskiej, zużycie amunicji prawdopodobnie...

Zdolności obronne. Samodzielnie czy Leasing+?

Zdolności obronne. Samodzielnie czy Leasing+?

aktualności Polska ma mieć w większej ilości czołgi K2 i Abramsy, w zamian za utratę własnych zdolności, na co dzielnie pracowały wszystkie rządy po 1989 roku.Od anulowanego kontraktu na 300 czołgów dla Syrii za prezydentury Wałęsy, przez anulowany kontrakt i płacone...

Ile amunicji potrzebujemy?

Ile amunicji potrzebujemy?

aktualności Amerykański think-tank Center for Strategic and International Studies opublikował analizę dotyczącą uzupełniania i produkcji amunicji oraz kluczowych systemów wojskowych. Liczbowe podsumowanie widoczne jest na załączonej tabeli, a w tekście znajdziemy...

Co wolno wojewodzie…

Co wolno wojewodzie…

aktualności Kilka dni temu Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk miał w swoim biurze wydarzenie z granatnikiem przeciwpancernym, który jako prezent przywiózł z Ukrainy. Wybuch miał spowodować przebicie stropu i zniszczenia na trzech kondygnacjach budynku....

Czy wciąż mamy wyższość kulturową?

Czy wciąż mamy wyższość kulturową?

aktualności Polacy w stosunku do Rosji mają poczucie wyższości cywilizacyjnej i kulturowej, albo jak to mówią Anglosasi: poczucie „moral high ground”. I choć jest to uzasadnione historycznie, to patrząc na reakcje wielu osób, które uważają się za polskich patriotów,...

Ile amunicji potrzeba na wojnie?

Ile amunicji potrzeba na wojnie?

aktualnościJak donoszą media, armia USA zamierza w znaczący sposób zwiększyć w najbliższym czasie produkcję amunicji artyleryjskiej. Stany Zjednoczone planują zwiększenie produkcji amunicji 155 mm w ilości od 14 000 pocisków miesięcznie, przez 20 000 pocisków...

Co jest warte strat na poziomie setek tysięcy Polakó?

Co jest warte strat na poziomie setek tysięcy Polakó?

aktualnościMożemy być jako Fundacja Ad Arma już dosyć nudni i kasandryczni, jednak siły zbrojne istnieją w razie tych rzadkich sytuacji, kiedy będą najbardziej niezbędne. W związku z tym, bez sensu jest mieć je tylko dla parady, bo wypada je mieć, tak jak np. flagę i...

Kolejny zakaz przemieszczania się z bronią w Polsce

Kolejny zakaz przemieszczania się z bronią w Polsce

aktualnościMSWiA wprowadziło kolejny w przeciągu miesiąca zakaz przemieszczania się z bronią na terytorium Polski.   Tym razem będzie obowiązywał od 29 listopada do 3 grudnia w Łodzi, w związku ze szczytem OBWE. Wcześniej zakazano przemieszczania się z bronią w...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2022 Fundacja Ad Arma. All rights reserved.