aktualności

Skutki reglamentacji broni palnej

13/07/2023

Kilka dni temu w przedszkolu w prowincji Guangdong na południowym zachodzie Chin doszło do ataku nożownika. Zginęło sześć osób, w tym troje dzieci. Jak donoszą media, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w Chinach doszło do szeregu ataków nożowników na przedszkola.

Wedle informacji podanych przez Rzeczpospolitą: „w sierpniu 2022 roku w prowincji Jiangxi nożownik zabił w przedszkolu trzy osoby, a ranił sześć. W kwietniu 2021 roku nożownik wtargnął do przedszkola w mieście Beiliu w prowincji Guangxi i zaatakował dzieci podczas popołudniowej drzemki. Zginęła wówczas dwójka przedszkolaków, a 16 zostało rannych. W czerwcu 2021 roku do ataku nożownika doszło w mieście Anqing – napastnik atakował przypadkowych przechodniów, zabijając sześć osób a raniąc 14. W październiku 2018 roku 14 dzieci zostało rannych w ataku nożownika na przedszkole w Chongqing”.

Dlaczego o tym informujemy?

W Stanach Zjednoczonych coraz częściej dochodzi do masowych strzelanin, w trakcie których zamachowcy wybierają na swój cel zupełnie przypadkowe, nieuzbrojone i niewinne osoby, takie jak dzieci w szkołach i przedszkolach. Po każdym takim zamachu od razu odzywają się zwolennicy reglamentacji i kontroli broni krzyczący, że winę za wszystko ponosi łatwy dostęp do broni, w szczególności do „złych i niebezpiecznych karabinów szturmowych”. Argumentację tę szybko podchwytują powiązani z radykalną lewicą politycy i przedstawiciele mediów, usiłujący forsować ograniczenia w dostępie do broni palnej dla Amerykanów. Twierdzą oni, że gdy ograniczy się możliwość swobodnego kupowania broni, nie będzie dochodziło do masowych strzelanin.

Tymczasem jeśli jakiś szaleniec, zamachowiec czy terrorysta będzie chciał dokonać masakry, to zrobi to z użyciem innego narzędzia. Takiego, do jakiego dostęp aktualnie będzie posiadał. Takim przedmiotem może być np. nóż. Jak pokazują wydarzenia z Chin, z powodzeniem można dokonać krwawego zamachu o charakterze „masowej strzelaniny” z użyciem noża. Takich przykładów nie trzeba szukać daleko w Azji. Miesiąc temu we Francji doszło do ataku nożownika na placu zabaw. Zamachowiec ranił czworo małych dzieci i dwoje dorosłych. Został powstrzymany m.in. przez mężczyznę z plecakiem, który stanął w obronie napadniętych osób.

W latach 50tych i przez większość 60tych w USA można było zamówić broń palną pocztą z dostawą do domu, bez sprawdzania życiorysu, background check’ów i ograniczeń wiekowych. Dzisiaj jest to niemożliwe, gdyż wprowadzono wiele różnych ograniczeń w dostępie do broni. Jeżeli spojrzymy na lata 70, 60, 50te, a nawet 40ste, masowe strzelaniny w USA były niezwykle rzadkie, a broń była powszechna w społeczeństwie. Dzisiaj masowe strzelaniny w USA robią się alarmująco częste, a dostęp do broni jest obiektywnie trudniejszy niż kiedyś. Zwolennicy kontroli dostępu do broni wyznają jednak zasadę, że jeśli teoria nie zgadza się z faktami, to tym gorzej dla faktów. Dlatego forsują kolejne ograniczenia w dostępie do broni pod hasłem konieczności ograniczenia masowych strzelanin.

Po tym jak ograniczy się dostęp do broni palnej i zniechęci obywateli do jej posiadania, logiczną konsekwencją będzie wprowadzenie utrudnień w dostępie do innych przedmiotów, za pomocą których potencjalnie można kogoś zabić. Pierwsze na tej liście są najczęściej noże.

Jak donoszą media, od 1 lipca w Amsterdamie obowiązuje całkowity zakaz noszenia przy sobie wszelkiego rodzaju noży. Jak podaje portal Fakty:

„Wprowadzenie zakazu oznacza, że oprócz broni, która jest zabroniona w ustawie o broni i amunicji, nie wolno już będzie nosić noży normalnego użytku w miejscach publicznych. Takie noże obejmują między innymi noże kieszonkowe, wielofunkcyjne, składane czy po prostu kuchenne (…) Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa pracuje nad ustawą, która zakaże noszenia noży ogólnego użytku w miejscach publicznych, a także sprzedaży noży nieletnim. W oczekiwaniu na ogólnokrajowy zakaz używania noży, Groningen, Winterswijk, Middelburg i Vlissingen zdecydowały wcześniej o wprowadzeniu ogólnego zakazu ich używania.”

Z kolei rząd Niemiec zapowiedział dwa miesiące temu, że planuje wprowadzenie kolejnych „stref wolnych od noży”. Miałyby one obowiązywać w komunikacji zbiorowej oraz centrach miast. Już teraz takie strefy obowiązują w szeregu niemieckich miast. W Wielkiej Brytanii obowiązuje surowe prawo dotyczące posiadania, nabywania i noszenia noży. Nielegalna jest sprzedaż noży osobom poniżej 18 roku życia. Nie wolno także posiadać przy sobie noża w miejscu publicznym bez „ważnej przyczyny”. Ściśle ograniczona jest możliwość kupowania wielu rodzajów noży (np. scyzoryków).

Z kolei producenci i sprzedawcy noży z Kanady podnoszą, że z powodu nowych interpretacji prawnych występują poważne problemy z importem niektórych rodzajów noży do Kanady. Wszystko wskazuje na to, że sprawy idą w kierunku zakazu obrotu nożami w ogóle. Co ważne, wcześniej, w 2020 roku, w Kanadzie zdelegalizowano „broń typu wojskowego” (czyli np. cz-58). Od tego czasu nie można jej kupować, sprzedawać, przemieszczać się z nią ani jej używać. Lista zakazanych modeli broni obejmuje ponad 1500 pozycji. Niedługo potem, w 2022 roku, zakazany został handel i obrót bronią krótką. „Poza używaniem broni dla sportu i łowiectwa, nie ma potrzeby, aby ktokolwiek w Kanadzie potrzebował broni w swoim codziennym życiu” – powiedział premier Justin Trudeau

Jakie są praktyczne konsekwencje tych ograniczeń?

Nasilenie bandytyzmu, terroryzmu, przemocy i anarchii (patrz Europa Zachodnia i USA) oraz totalitarne zniewolenie społeczeństwa (patrz Chiny, którymi inspirują się „liberalni” i „demokratyczni” politycy z Europy Zachodniej oraz krajów takich jak Kanada, Australia czy USA). Bandyci, terroryści, złodzieje i zamachowcy nie przejmują się kolejnymi zmianami w kodeksie karnym czy zakazami posiadania takich czy innych przedmiotów. Jeśli będą chcieli posiadać broń, będą posiadali ją nielegalnie. Jeśli będą chcieli kogoś zastrzelić lub zadźgać nożem, zrobią to niezależnie od konsekwencji prawnych przewidzianych za tego typu przestępstwo. W szczególności dotyczy to setek tysięcy przebywających w Europie przybyszów, którzy nie utożsamiają się z kodem kulturowym i obyczajami panującymi na starym kontynencie.

W USA dochodzi do kolejnych masowych strzelanin, pomimo kolejnych utrudnień w dostępie do broni palnej.

We Francji właśnie zakończyły się gigantyczne zamieszki, w trakcie których spalono tysiące samochodów i zniszczono setki budynków. Straty przedsiębiorców wyliczono wstępnie na ponad miliard euro.

W Niemczech w 2022 roku o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła ogólna przestępczość. Liczba przestępstw z użyciem przemocy wzrosła o 20%.

W Szwecji kobiety boją się wychodzić z domów z uwagi na plagę gwałtów.

Przykłady można mnożyć. Polityka reglamentacji dostępu do broni palnej i noży nigdzie nie przynosi deklarowanych oficjalnie skutków. Zamiast tego, prowadzi do rozbrojenia praktycznego i mentalnego zwykłych obywateli, którzy stają się bezbronni w obliczu coraz częstszych zamachów i zamieszek oraz nasilających się przypadków bandytyzmu i anarchii.

Dlatego Fundacja Ad Arma działa na rzecz przywrócenia w Polsce powszechnego dostępu do broni bez pozwoleń i rejestracji. Jest to szczególnie pilny postulat w obliczu światowych wydarzeń oraz wojny, która toczy się tuż za naszą granicę. Obecnie nasze społeczeństwo jest niemal totalnie rozbrojone. Liczba posiadaczy broni w Polsce to kropla w morzu całego narodu. Czym obronimy się w razie zapaści struktur państwa, anarchii, zamieszek czy wojny? Czym możemy bronić naszych podstawowych swobód i wolności, które krok po kroku są nam odbierane? W oparciu o udawanie sportowców i kolekcjonerów, którzy mogą mieć broń po przejściu kilkumiesięcznych procedur administracyjnych, nigdy nie uda się uzbroić naszego społeczeństwa. Dlatego potrzebujemy powszechnego dostępu do broni. Taki dostęp już teraz jest w Polsce do broni czarnoprochowej, a Polacy udowodnili, że potrafią się z nią odpowiedzialnie obchodzić. Teraz czas na uwolnienie dostępu do współczesnej broni palnej.

Jeżeli widzicie Państwo z nami powagę problemów, które podnosimy, prosimy o wsparcie. Możemy działać tylko dzięki wsparciu Darczyńców, których zaangażowanie umożliwia nam pracę:

nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia

źródła: https://www.rp.pl/przestepczosc/art38716711-chiny-atak-nozownika-w-przedszkolu-sa-ofiary

https://fakty.nl/pl/11_wiadomosci/37312_calkowity-zakaz-nozy-w-amsterdamie-.html

Więcej aktualności

Zachęcamy do odwagi w głoszeniu słusznych postulatów

Zachęcamy do odwagi w głoszeniu słusznych postulatów

aktualnościZbliża się kolejne „święto demokracji”, gdzie kandydaci na posłów mamią nas i przedstawiają się jako skuteczni dla regionu pracownicy społeczeństwa. W ramach komitetów wyborczych obiecują nam coraz większy socjal oraz pomijalnie małe zmiany w zakresie...

Czym jest wojna sprawiedliwa?

Czym jest wojna sprawiedliwa?

aktualnościW przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się wypowiedzi sugerujące, że nie istnieje coś takiego jak „wojna sprawiedliwa”. Zwolennicy tego poglądu twierdzą, że każda wojna jest zła, w związku z czym moralnym obowiązkiem jest zawsze unikać konfliktu...

Narzędzie do obrony czy zabawka?

Narzędzie do obrony czy zabawka?

aktualnościPrawie dwie trzecie dorosłych Amerykanów ma broń palną lub zamierza ją w przyszłości zakupić – wynika z sondażu przeprowadzonego niedawno w USA przez Pew Research Center. Według badania, 32% ankietowanych posiada broń palną, a prawie 50% zamierza ją...

Pięć lat więzienia za rysunek na kawałku metalu

Pięć lat więzienia za rysunek na kawałku metalu

aktualnościPrzed sądem w USA zapadł wyrok na Kristophera Ervina i Matthew Hoovera. Mężczyźni, którzy zostali skazani kilka miesięcy temu i oczekiwali na wyrok usłyszeli teraz karę 5 lat więzienia za sprzedaż i reklamę „niezarejestrowanych urządzeń do konwersji...

Czy pacyfizm wynika z miłości?

Czy pacyfizm wynika z miłości?

aktualności"Jeśli natomiast chodzi o miłość, zachodzą u pacyfistów aż dwa nieporozumienia. Z jednej strony mieszają oni miłość chrześcijańską, o której tu mowa, z jakimś tkliwym uczuciem miłości – podczas gdy miłość jest nastawieniem woli na dobro bliźniego, działać...

O czym jest ludzkie życie?

O czym jest ludzkie życie?

aktualności"Mój śp. ojciec lubił porównywać życie do filmu. Otóż miarą jakości filmu nie jest bynajmniej jego długość. Nie powiemy: „byłem w kinie, film był potwornie nudny, ale przynajmniej długo trwał”. Jakość życia, podobnie jak filmu, nie mierzy się długością – i...

“Zarys etyki wojskowej” – nowa publikacja Fundacji i KONKURS

“Zarys etyki wojskowej” – nowa publikacja Fundacji i KONKURS

aktualnościWiele się dzisiaj mówi o potrzebie profesjonalizacji sił zbrojnych oraz rozwijania umiejętności i sprawności żołnierzy. Czy w ramach tego rozwoju powinniśmy trenować "wściekłe psy", czy może raczej ludzi działających na podstawie oceny moralnej sytuacji? W...

Wyniki sierpniowego konkursu dla darczyńców!

Wyniki sierpniowego konkursu dla darczyńców!

aktualnościSzanowni Państwo,   Z przyjemnością informujemy, że sierpniowy konkurs dla darczyńców wygrał Pan Witold A. i Pani Ilona A. z Poznania. Gratulujemy! Jeszcze dzisiaj szpady ruszą do Państwa.   Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za wsparcie. Możemy działać tylko...

Do czego przydają się sztuki walki?

Do czego przydają się sztuki walki?

aktualnościFundacja Ad Arma powstała w 2015 roku w celu przywrócenia (i zrozumienia), jaki jest cel, przyczyna i skutki powszechnego dostępu do broni. Podkreślaliśmy też zawsze od początku, że dostęp do broni powinien być nie dla młodych mężczyzn, a dla wszystkich....

“Ghost guns” – zmora zwolenników rozbrojenia

“Ghost guns” – zmora zwolenników rozbrojenia

aktualnościSąd Najwyższy USA przywrócił niedawno federalne rozporządzenie dotyczące ograniczeń nałożonych na tzw. „ghost guns”, czyli zestawy do samodzielnej produkcji broni palnej w domu. W świetle nowych regulacji, „ghost guns” mieszczą się w definicji „broni...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2023 Fundacja Ad Arma. All rights reserved. | Strony internetowe Somethingmore.pl