aktualności

Skutki reglamentacji broni palnej

13/07/2023

Kilka dni temu w przedszkolu w prowincji Guangdong na południowym zachodzie Chin doszło do ataku nożownika. Zginęło sześć osób, w tym troje dzieci. Jak donoszą media, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w Chinach doszło do szeregu ataków nożowników na przedszkola.

Wedle informacji podanych przez Rzeczpospolitą: „w sierpniu 2022 roku w prowincji Jiangxi nożownik zabił w przedszkolu trzy osoby, a ranił sześć. W kwietniu 2021 roku nożownik wtargnął do przedszkola w mieście Beiliu w prowincji Guangxi i zaatakował dzieci podczas popołudniowej drzemki. Zginęła wówczas dwójka przedszkolaków, a 16 zostało rannych. W czerwcu 2021 roku do ataku nożownika doszło w mieście Anqing – napastnik atakował przypadkowych przechodniów, zabijając sześć osób a raniąc 14. W październiku 2018 roku 14 dzieci zostało rannych w ataku nożownika na przedszkole w Chongqing”.

Dlaczego o tym informujemy?

W Stanach Zjednoczonych coraz częściej dochodzi do masowych strzelanin, w trakcie których zamachowcy wybierają na swój cel zupełnie przypadkowe, nieuzbrojone i niewinne osoby, takie jak dzieci w szkołach i przedszkolach. Po każdym takim zamachu od razu odzywają się zwolennicy reglamentacji i kontroli broni krzyczący, że winę za wszystko ponosi łatwy dostęp do broni, w szczególności do „złych i niebezpiecznych karabinów szturmowych”. Argumentację tę szybko podchwytują powiązani z radykalną lewicą politycy i przedstawiciele mediów, usiłujący forsować ograniczenia w dostępie do broni palnej dla Amerykanów. Twierdzą oni, że gdy ograniczy się możliwość swobodnego kupowania broni, nie będzie dochodziło do masowych strzelanin.

Tymczasem jeśli jakiś szaleniec, zamachowiec czy terrorysta będzie chciał dokonać masakry, to zrobi to z użyciem innego narzędzia. Takiego, do jakiego dostęp aktualnie będzie posiadał. Takim przedmiotem może być np. nóż. Jak pokazują wydarzenia z Chin, z powodzeniem można dokonać krwawego zamachu o charakterze „masowej strzelaniny” z użyciem noża. Takich przykładów nie trzeba szukać daleko w Azji. Miesiąc temu we Francji doszło do ataku nożownika na placu zabaw. Zamachowiec ranił czworo małych dzieci i dwoje dorosłych. Został powstrzymany m.in. przez mężczyznę z plecakiem, który stanął w obronie napadniętych osób.

W latach 50tych i przez większość 60tych w USA można było zamówić broń palną pocztą z dostawą do domu, bez sprawdzania życiorysu, background check’ów i ograniczeń wiekowych. Dzisiaj jest to niemożliwe, gdyż wprowadzono wiele różnych ograniczeń w dostępie do broni. Jeżeli spojrzymy na lata 70, 60, 50te, a nawet 40ste, masowe strzelaniny w USA były niezwykle rzadkie, a broń była powszechna w społeczeństwie. Dzisiaj masowe strzelaniny w USA robią się alarmująco częste, a dostęp do broni jest obiektywnie trudniejszy niż kiedyś. Zwolennicy kontroli dostępu do broni wyznają jednak zasadę, że jeśli teoria nie zgadza się z faktami, to tym gorzej dla faktów. Dlatego forsują kolejne ograniczenia w dostępie do broni pod hasłem konieczności ograniczenia masowych strzelanin.

Po tym jak ograniczy się dostęp do broni palnej i zniechęci obywateli do jej posiadania, logiczną konsekwencją będzie wprowadzenie utrudnień w dostępie do innych przedmiotów, za pomocą których potencjalnie można kogoś zabić. Pierwsze na tej liście są najczęściej noże.

Jak donoszą media, od 1 lipca w Amsterdamie obowiązuje całkowity zakaz noszenia przy sobie wszelkiego rodzaju noży. Jak podaje portal Fakty:

„Wprowadzenie zakazu oznacza, że oprócz broni, która jest zabroniona w ustawie o broni i amunicji, nie wolno już będzie nosić noży normalnego użytku w miejscach publicznych. Takie noże obejmują między innymi noże kieszonkowe, wielofunkcyjne, składane czy po prostu kuchenne (…) Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa pracuje nad ustawą, która zakaże noszenia noży ogólnego użytku w miejscach publicznych, a także sprzedaży noży nieletnim. W oczekiwaniu na ogólnokrajowy zakaz używania noży, Groningen, Winterswijk, Middelburg i Vlissingen zdecydowały wcześniej o wprowadzeniu ogólnego zakazu ich używania.”

Z kolei rząd Niemiec zapowiedział dwa miesiące temu, że planuje wprowadzenie kolejnych „stref wolnych od noży”. Miałyby one obowiązywać w komunikacji zbiorowej oraz centrach miast. Już teraz takie strefy obowiązują w szeregu niemieckich miast. W Wielkiej Brytanii obowiązuje surowe prawo dotyczące posiadania, nabywania i noszenia noży. Nielegalna jest sprzedaż noży osobom poniżej 18 roku życia. Nie wolno także posiadać przy sobie noża w miejscu publicznym bez „ważnej przyczyny”. Ściśle ograniczona jest możliwość kupowania wielu rodzajów noży (np. scyzoryków).

Z kolei producenci i sprzedawcy noży z Kanady podnoszą, że z powodu nowych interpretacji prawnych występują poważne problemy z importem niektórych rodzajów noży do Kanady. Wszystko wskazuje na to, że sprawy idą w kierunku zakazu obrotu nożami w ogóle. Co ważne, wcześniej, w 2020 roku, w Kanadzie zdelegalizowano „broń typu wojskowego” (czyli np. cz-58). Od tego czasu nie można jej kupować, sprzedawać, przemieszczać się z nią ani jej używać. Lista zakazanych modeli broni obejmuje ponad 1500 pozycji. Niedługo potem, w 2022 roku, zakazany został handel i obrót bronią krótką. „Poza używaniem broni dla sportu i łowiectwa, nie ma potrzeby, aby ktokolwiek w Kanadzie potrzebował broni w swoim codziennym życiu” – powiedział premier Justin Trudeau

Jakie są praktyczne konsekwencje tych ograniczeń?

Nasilenie bandytyzmu, terroryzmu, przemocy i anarchii (patrz Europa Zachodnia i USA) oraz totalitarne zniewolenie społeczeństwa (patrz Chiny, którymi inspirują się „liberalni” i „demokratyczni” politycy z Europy Zachodniej oraz krajów takich jak Kanada, Australia czy USA). Bandyci, terroryści, złodzieje i zamachowcy nie przejmują się kolejnymi zmianami w kodeksie karnym czy zakazami posiadania takich czy innych przedmiotów. Jeśli będą chcieli posiadać broń, będą posiadali ją nielegalnie. Jeśli będą chcieli kogoś zastrzelić lub zadźgać nożem, zrobią to niezależnie od konsekwencji prawnych przewidzianych za tego typu przestępstwo. W szczególności dotyczy to setek tysięcy przebywających w Europie przybyszów, którzy nie utożsamiają się z kodem kulturowym i obyczajami panującymi na starym kontynencie.

W USA dochodzi do kolejnych masowych strzelanin, pomimo kolejnych utrudnień w dostępie do broni palnej.

We Francji właśnie zakończyły się gigantyczne zamieszki, w trakcie których spalono tysiące samochodów i zniszczono setki budynków. Straty przedsiębiorców wyliczono wstępnie na ponad miliard euro.

W Niemczech w 2022 roku o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła ogólna przestępczość. Liczba przestępstw z użyciem przemocy wzrosła o 20%.

W Szwecji kobiety boją się wychodzić z domów z uwagi na plagę gwałtów.

Przykłady można mnożyć. Polityka reglamentacji dostępu do broni palnej i noży nigdzie nie przynosi deklarowanych oficjalnie skutków. Zamiast tego, prowadzi do rozbrojenia praktycznego i mentalnego zwykłych obywateli, którzy stają się bezbronni w obliczu coraz częstszych zamachów i zamieszek oraz nasilających się przypadków bandytyzmu i anarchii.

Dlatego Fundacja Ad Arma działa na rzecz przywrócenia w Polsce powszechnego dostępu do broni bez pozwoleń i rejestracji. Jest to szczególnie pilny postulat w obliczu światowych wydarzeń oraz wojny, która toczy się tuż za naszą granicę. Obecnie nasze społeczeństwo jest niemal totalnie rozbrojone. Liczba posiadaczy broni w Polsce to kropla w morzu całego narodu. Czym obronimy się w razie zapaści struktur państwa, anarchii, zamieszek czy wojny? Czym możemy bronić naszych podstawowych swobód i wolności, które krok po kroku są nam odbierane? W oparciu o udawanie sportowców i kolekcjonerów, którzy mogą mieć broń po przejściu kilkumiesięcznych procedur administracyjnych, nigdy nie uda się uzbroić naszego społeczeństwa. Dlatego potrzebujemy powszechnego dostępu do broni. Taki dostęp już teraz jest w Polsce do broni czarnoprochowej, a Polacy udowodnili, że potrafią się z nią odpowiedzialnie obchodzić. Teraz czas na uwolnienie dostępu do współczesnej broni palnej.

Jeżeli widzicie Państwo z nami powagę problemów, które podnosimy, prosimy o wsparcie. Możemy działać tylko dzięki wsparciu Darczyńców, których zaangażowanie umożliwia nam pracę:

nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia

źródła: https://www.rp.pl/przestepczosc/art38716711-chiny-atak-nozownika-w-przedszkolu-sa-ofiary

https://fakty.nl/pl/11_wiadomosci/37312_calkowity-zakaz-nozy-w-amsterdamie-.html

Więcej aktualności

Nowy raport na temat WOT

Nowy raport na temat WOT

aktualnościFundacja Ad Arma opublikowała nowy raport „Tabele WOT. Praktyka tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej”. Publikacja jest już dostępna do kupienia w formie papierowej. Celem raportu jest uporządkowanie dostępnych danych, nie objętych klauzulami dostępu do...

Nowy raport już dostępny do zakupu!

Nowy raport już dostępny do zakupu!

aktualnościRaport Fundacji Ad Arma "Tabele WOT. Praktyka tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej" już jest dostępny do zakupu w wersji papierowej. Link: https://3dom.pro/19835-tabele-wot-praktyka-tworzenia-wojsk-obrony-terytorialnej-red-jacek-hoga.html[dsm_text_divider...

Skanowanie ludzi w poszukiwaniu broni

Skanowanie ludzi w poszukiwaniu broni

aktualnościBrytyjska policja wkrótce ma otrzymać urządzenia umożliwiające skanowanie i prześwietlanie ludzi na ulicy (bez ich wiedzy i zgody) w celu wykrywania noży ukrytych pod ubraniem oraz innej broni. Jak powiedział brytyjski minister Chris Philp, nowa...

Po zakazie noży czas na miecze

Po zakazie noży czas na miecze

aktualnościBrytyjscy politycy postulują wprowadzenie zakazu posiadania, reklamowania i sprzedawania długiej broni białej (miecze, szpady, rapiery – szable i katany już są zakazane!). To następny etap po tym, jak wprowadzono kolejne ograniczenia w posiadaniu noży....

Zapraszamy na PCh24TV

Zapraszamy na PCh24TV

aktualnościZapraszamy do zapoznania się z wywiadem jaki przeprowadził redaktor Paweł Chmielewski z prezesem Jackiem Hogą na kanale PCh24TV Link: https://www.youtube.com/watch?v=2cDW1ln1BeE[dsm_text_divider header="Więcej aktualności" color="#000000"...

Bezpieczeństwo czy wolność?

Bezpieczeństwo czy wolność?

aktualnościW wielu środowiskach panuje przekonanie, że dostęp do broni palnej powinien być „racjonalny”, tj. obwarowany pozwoleniami, ograniczeniami i decyzjami administracyjnymi, które mają rzekomo zwiększać nasze bezpieczeństwo. Skąd bierze się przekonanie, że...

Zapraszamy na prelekcję prezesa Jacka Hogi!

Zapraszamy na prelekcję prezesa Jacka Hogi!

aktualnościZapraszamy na prelekcję prezesa Jacka Hogi! Wykład pod tytułem "Broń w rękach obywatela: prawo czy przywilej nadany przez państwo?" będzie miał miejsce w najbliższą środę o 19:00 na kwaterze Korporacji Akademickiej Chrobria na Al. Marcinkowskiego 20A w...

Strategia bezpieczeństwa narodowego autorstwa Fundacji Ad Arma

Strategia bezpieczeństwa narodowego autorstwa Fundacji Ad Arma

aktualnościFundacja Ad Arma opublikowała własny projekt Strategii Bezpieczeństwa Narodowego. Jest to pierwsza próba Fundacji ogólnego spojrzenia na problem podstawowych interesów państwa polskiego. Dokument można pobrać ze strony internetowej Fundacji. W naszym...

Kto i czym może obronić ojczyznę?

Kto i czym może obronić ojczyznę?

aktualnościW trakcie konferencji prasowej Władimir Putin stwierdził, że na froncie przebywa obecnie 617 000 rosyjskich żołnierzy. Jak powiedział Putin: "Zaplanowaliśmy zebrać do końca roku ponad 400 000 żołnierzy. Według stanu na wczorajszy wieczór doniesiono mi, że...

Czyich interesów będzie bronić armia Unii Europejskiej?

Czyich interesów będzie bronić armia Unii Europejskiej?

aktualności „Politycy PO otwarcie mówią o budowie armii europejskiej i większej integracji w dziedzinie obronności. Ich koncepcja to prosta droga do ograniczenia roli NATO i tym samym zmniejszenia poziomu bezpieczeństwa Polski” – powiedział niedawno szef MON Mariusz...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2023 Fundacja Ad Arma. All rights reserved. | Strony internetowe Somethingmore.pl