biblioteka

Uwagi na temat pozycji Szefa SG WP, jego roli oraz zakresu uprawnień według wybranych przepisów prawa i ich zmian na przestrzeni czasu

31/12/2020 | Biblioteka

Zarządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 XI 2020 r. (20/MON), przy pomocy którego dokonano zmiany zarządzenia nr 33/MON z dnia 24 VIII 2015 r. w sprawie regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej, stało się katalizatorem szeregu wątpliwości co do organizacji struktur MON i przede wszystkim sposobu kierowania Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej. Liczne uwagi krytyczne, które odbijają się coraz szerszym echem nie tylko wśród zwykłych obywateli, dziennikarzy branżowych i profesjonalnie zajmujących się wojskowością komentatorów, lecz również zasłużonych i najwyższych rangą żołnierzy, zachęcają do przedstawienia podstawowych wątpliwości oraz odpowiedniego ich przeanalizowania.

Spis Treści:
1. Uwagi wstępne
2. Pozycja Szefa Sztabu Głównego Wojska Polskiego
3. Zakres działania Szefa Sztabu Głównego Wojska Polskiego
4. Relacja pomiędzy Szefem Sztabu Głównego Wojska Polskiego a Ministrem Obrony Narodowej
5. Konkluzja
6. Wnioski
7. Załącznik nr 1
8. Załącznik nr 2

 

inne raporty i opracowania

sklep internetowy dla naszych sympatyków

Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

Wesprzyj  

Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

DOTPAY

Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

PRZELEW TRADYCYJNY

64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia

PAYPAL

Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.