Kilka miesięcy temu wydaliśmy raport Fotoplastykon Siły Zbrojne RP w liczbach. Dzisiaj dzielimy się nim po raz drugi – Fotoplastykon, w formacie PDF, jest do ściągnięcia całkowicie za darmo.

Obserwując toczącą się debatę publiczną dostrzegliśmy potrzebę uporządkowania informacji oraz nazwania zjawisk odnoszących się do szeroko pojętej obronności. Poprzez raport chcemy zwrócić uwagę na problem danych wykorzystywanych w debacie publicznej. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja przyczyni się do zmiany sposobu prowadzenia dyskusji na temat bezpieczeństwa Polski. Merytoryczna analiza i rzeczowe wnioski winny zająć miejsce myślenia życzeniowego i emocjonalnych opinii.

Raport Fotoplastykon Siły Zbrojne RP w liczbach nie powstałby za pieniądze z dotacji Powstał dzięki hojności darczyńców. Z wielką przyjemnością dziękujmy sympatykom, którzy udzielają wsparcia Fundacji Ad Arma. Przed nami kolejne zadanie, kolejny raport; by powstał potrzebujemy Państwa wsparcia. Naszym zamiarem jest wydanie go zarówno w wersji pdf jak i drukowanej. Co więcej będzie to pierwszy raport wydany również w wersji angielskiej – pdf. W ten sposób jego „siła rażenia” będzie większa. Razem jesteśmy w stanie wpływać na rzeczywistość w naszej Ojczyźnie.

Koszt wydania i tłumaczenia to 5.000 złotych. Nie przyjmujemy żadnych środków od Unii Europejskiej, z budżetu państwa ani od samorządów. Powstanie tej publikacji zależy wyłącznie od Państwa wsparcia – www.adarma.pl/wesprzyj. Dlatego gorąco prosimy o pomoc. Każda osoba, która wpłaci w listopadzie 25 złotych lub więcej otrzyma swoją kopię raportu. Jesteśmy pewni, że również Państwo chcą mieć tą satysfakcję z bycia mecenasem tej publikacji. To proste wystarczy kliknąć link. Tej satysfakcji nie odbierze Państwu nikt.