aktualności

Kyle Rittenhouse uniewinniony

23/11/2021

Kyle Rittenhouse został uznany niewinnym wobec wszystkich stawianych mu zarzutów.

Co, naszym zdaniem, jest w jego sprawie szczególnie warte podkreślenia? Kyle miał karabin samopowtarzalny z normalną pojemnością magazynka mając 17 lat (osobom niepełnoletnim w jego stanie nie sprzedaje się pistoletów). Następnie pojechał z bronią do sąsiedniego miasteczka, aby bronić innych ludzi przed agresywnymi anarchistami. Chłopak żyje, bo miał broń. Być może dzięki temu żyją także inni.

Tymczasem w Polsce 17 latek może zapomnieć nie tylko o posiadaniu jakiejkolwiek broni, ale również o udziale w polowaniu (nie może nawet być obecny i patrzeć). To efekt polityki utrzymywanej przez „patriotyczny” i „prawicowy” rząd „dobrej zmiany”.

W wielu rejonach USA nie trzeba mieć nawet 12 lat żeby posiadać broń palną. Widok 10 latka, który idzie na dwór aby postrzelać z kbksu do szkodników, nie jest niczym zaskakującym. W Wielkiej Brytanii, która posiada restrykcyjne prawo dotyczące broni, 12 letnie dziecko może posiadać strzelbę. Jak podają media, pozwolenie na strzelby posiada tam kilka tysięcy dzieci i nastolatków.

W Polsce politycy kolejnych ugrupowań rządzących po 1989 roku utrzymują, że jako społeczeństwo potrzebujemy czasu, aby dorosnąć do broni i oswoić się z nią. “Po kilkuletnim obyciu z bronią kolejnych pokoleń młodych Polaków, poszerzenie dostępu do niej będzie jak najbardziej możliwe” – deklarował kilka lat temu Antoni Macierewicz. A jak to wygląda w praktyce w czasie trwania drugiej kadencji „dobrej zmiany”?

17 letni chłopak nie może w Polsce oswajać się z bronią np. poprzez pójście z ojcem na polowanie. Już wkrótce będzie mógł za to skorzystać z symulatora strzelnicy (System Szkolno-Treningowy „POJEDYNEK”) polecanego przez MON, który dostępny będzie od 15 roku życia (o ile wcześniej zostanie się uczniem certyfikowanej klasy mundurowej). Wirtualna strzelnica, w ramach której kursanci strzelają z laserowych replik ASG do tarcz wyświetlających się na monitorze, ma odpowiadać na potrzeby oswajania młodych Polaków z bronią palną. System zdążył już nawet otrzymać nagrodę na tegorocznych targach MSPO.

Jest to część szerokiego procesu polityczno-społeczno-kulturowego, w ramach którego uniemożliwia się prawidłowe dojrzewanie młodemu pokoleniu chłopców, poprzez utrudnianie im wykonywania czynności typowych dla mężczyzn. Zaczyna się to już u małych dzieci, którym coraz częściej nie pozwala się na zabawę z użyciem plastikowych atrap broni. Kolejnym pokoleniom wmawia się, że broń to atrybut przysługujący jedynie szczególnie wybranym, wyspecjalizowanym jednostkom i szkodliwy w rękach pozostałej części społeczeństwa. W konsekwencji, zamiast zwykłych przedmiotów i nauki bezpiecznego ich użycia zgodnie z przeznaczeniem, mamy owiane aurą tajemniczości i strachu narzędzia zbrodni, których należy się wystrzegać. Oglądać można je najczęściej tylko za szybką w gablocie, a brać do ręki jedynie w wersji pozbawionej cech użytkowych lub repliki.

Do tego dochodzą powtarzane bez przerwy, zwłaszcza w szeroko pojętym systemie oświaty, slogany typu: “każda przemoc jest zła” czy “przemoc rodzi przemoc”, a także feminizacja edukacji i brak dobrych, męskich wzorców moralnych. Dla przykładu, możemy wyobrazić sobie sytuację, w której na szkolnym korytarzu chłopiec broni swojej koleżanki przed atakiem agresywnego łobuza. Najprawdopodobniej zarówno on jak i napastnik dostaną obniżoną ocenę ze sprawowania za “udział w bójce”. Jest to niemoralne i niesprawiedliwe, ale system edukacji karze za każde użycie siły, niezależnie od okoliczności.

Jeśli chłopcy i młodzi mężczyźni są wychowywani do tego, żeby nie mieć broni, nie nosić jej przy sobie i nie potrafić jej używać, to nie da się zachować w społeczeństwie tradycyjnego modelu męskości. Doprowadzamy w ten sposób do absurdu, w którym mężczyźni przestają być mężczyznami. Trudniej jest z takich ludzi zrobić np. żołnierzy, policjantów czy strażaków, ponieważ w tego typu służbie to nie kondycja i wyszkolenie są najważniejsze, a decyzje moralne i gotowość do narażania własnego życia. Nie może mieć takiej gotowości człowiek, który został wychowany do wyrzekania się użycia jakiejkolwiek siły i na co dzień jest szkolony do bycia pacyfistą.

Świat, w którym nastoletni chłopiec nie może mieć broni, polować czy legalnie pracować, ale za to może zmienić sobie płeć, jest bardzo daleki od zdrowego rozsądku. Dlatego Fundacja Ad Arma działa na rzecz przywrócenia w Polsce powszechnego dostępu do broni, bez pozwoleń, reglamentacji i rejestracji, oraz możliwości jej użycia w sytuacji zagrożenia.

Jeżeli zgadzacie się Państwo z nami i podzielacie nasz punkt widzenia, prosimy o wsparcie naszych działań:

nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia

Prosimy także o to, aby polubić ten post i udostępnić go dalej swoim znajomym. W ten sposób powiększają się nasze zasięgi i więcej osób może zapoznać się z naszymi treściami.

PS: Kyle Rittenhouse został uniewinniony w dzień św. Elżbiety – patronki osób niesłusznie oskarżonych. Jego proces trwał 19 dni. Po ogłoszeniu wyroku chciał wyjść z budynku sądu. Z niektórych doniesień medialnych wynika, że prowadzący sprawę sędzia kazał mu zawrócić i zabrać swój karabin, który pozostawał w sali sądowej jako dowód. Potraktował Kyle’a nie tylko jako niewinnego, ale po prostu jak mężczyznę.

Więcej aktualności

Wirtualna reakcja na realny kryzys

Wirtualna reakcja na realny kryzys

aktualności Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało 104 umowy na budowę nowych strzelnic. Za 20 milionów złotych ma powstać 95 strzelnic wirtualnych i 9 pneumatycznych. Zdaniem szefa MON Mariusza Błaszczaka, ma to być jeden z elementów polityki odstraszania Rosji....

Co oznacza luka w zdolnościach?

Co oznacza luka w zdolnościach?

aktualności Baza przemysłowo-wojskowa USA nie jest wystarczająco przygotowana na międzynarodowe środowisko bezpieczeństwa, które teraz istnieje. W dużym konflikcie regionalnym, takim jak wojna z Chinami w Zatoce Tajwańskiej, zużycie amunicji prawdopodobnie...

Zdolności obronne. Samodzielnie czy Leasing+?

Zdolności obronne. Samodzielnie czy Leasing+?

aktualności Polska ma mieć w większej ilości czołgi K2 i Abramsy, w zamian za utratę własnych zdolności, na co dzielnie pracowały wszystkie rządy po 1989 roku.Od anulowanego kontraktu na 300 czołgów dla Syrii za prezydentury Wałęsy, przez anulowany kontrakt i płacone...

Ile amunicji potrzebujemy?

Ile amunicji potrzebujemy?

aktualności Amerykański think-tank Center for Strategic and International Studies opublikował analizę dotyczącą uzupełniania i produkcji amunicji oraz kluczowych systemów wojskowych. Liczbowe podsumowanie widoczne jest na załączonej tabeli, a w tekście znajdziemy...

Co wolno wojewodzie…

Co wolno wojewodzie…

aktualności Kilka dni temu Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk miał w swoim biurze wydarzenie z granatnikiem przeciwpancernym, który jako prezent przywiózł z Ukrainy. Wybuch miał spowodować przebicie stropu i zniszczenia na trzech kondygnacjach budynku....

Czy wciąż mamy wyższość kulturową?

Czy wciąż mamy wyższość kulturową?

aktualności Polacy w stosunku do Rosji mają poczucie wyższości cywilizacyjnej i kulturowej, albo jak to mówią Anglosasi: poczucie „moral high ground”. I choć jest to uzasadnione historycznie, to patrząc na reakcje wielu osób, które uważają się za polskich patriotów,...

Ile amunicji potrzeba na wojnie?

Ile amunicji potrzeba na wojnie?

aktualnościJak donoszą media, armia USA zamierza w znaczący sposób zwiększyć w najbliższym czasie produkcję amunicji artyleryjskiej. Stany Zjednoczone planują zwiększenie produkcji amunicji 155 mm w ilości od 14 000 pocisków miesięcznie, przez 20 000 pocisków...

Co jest warte strat na poziomie setek tysięcy Polakó?

Co jest warte strat na poziomie setek tysięcy Polakó?

aktualnościMożemy być jako Fundacja Ad Arma już dosyć nudni i kasandryczni, jednak siły zbrojne istnieją w razie tych rzadkich sytuacji, kiedy będą najbardziej niezbędne. W związku z tym, bez sensu jest mieć je tylko dla parady, bo wypada je mieć, tak jak np. flagę i...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2022 Fundacja Ad Arma. All rights reserved.