aktualności
Ukraińcy kupują broń do samoobrony
Jak donoszą media, Ukraińcy masowo kupują prywatną broń do samoobrony i udziału w obronie terytorialnej.
„Choć broń nie należy do tanich zakupów i wymaga otrzymania oficjalnego pozwolenia na jej wykorzystywanie, to nie powstrzymuje to Ukraińców przed inwestowaniem w swoje bezpieczeństwo. Wiele osób jest dodatkowo zmotywowanych utworzeniem obrony terytorialnej, do której można dołączyć z własną bronią.”
Pisze jeden z tygodników. Obywatele tego kraju wspierają się także wzajemnie w podejmowaniu decyzji o posiadaniu broni. Wedle relacji medialnych, właściciel jednej z pizzerii zaproponował na Facebooku darmową pizzę dla wszystkich, którzy zarejestrowali swoją broń w styczniu tego roku. Jak podkreślił, chce w ten sposób wyrazić wdzięczność tym osobom, które są gotowe do obrony ojczyzny w razie ataku.
Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, liczba jednostek legalnego uzbrojenia w obiegu sięga 1,3 miliona. Dla porównania, w rękach Polaków jest obecnie o połowę mniej broni.
Jak już informowaliśmy, z militarnego punktu widzenia nie ma to dużego znaczenia, jednak uzbrojenie cywilnych obywateli znacząco wzmacnia obronność narodu wobec anarchii, szabrownictwa, bandytyzmu i przestępczości. Nie może mimo wszystko przesądzić o wyniku ewentualnej wojny. Decyzje o ułatwieniu obywatelom posiadania broni stanowią jednak wyraz pewnego zaufania władzy do własnego narodu. Są umożliwieniem rzeczywistej samoobrony obywateli w trudnych czasach.
Gdy Ukraińcom ułatwiono dostęp do broni, rząd Polski zakazał obywatelom mieszkającym na wschodzie kraju przemieszczania się z bronią, czyli de facto wprowadził zakaz kupowania broni i dokupowania amunicji do broni już posiadanej. Równolegle, w polskim MSWiA trwają prace nad projektem jeszcze bardziej utrudniającym obywatelom RP dostęp do broni palnej.
Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt tej sprawy. W związku z eskalacją konfliktu i realnym zagrożeniem ze strony Rosji, mieszkańcy Ukrainy zaczęli odczuwać realną potrzebę posiadania broni.
„Jak dobrze by nie działały organy państwowe – nie są w stanie obronić wszystkich. I teraz, w obliczu ostatnich wydarzeń, ludzie rozpatrują broń (…) dla obrony państwa. Więc nie widzę zagrożenia w tym, by cywile się zbroili.”
Mówi jeden z Ukraińców, cytowany przez polskie media. Z kolei inny zauważa, że:
„Broń jest potrzebna Ukraińcom, szczególnie w chwili wojny, nie tylko dla samoobrony, ale też dla obrony swoich konstytucyjnych praw i państwa.”
W Polsce Fundacja Ad Arma mówi o tym od początku swojego istnienia. Wielokrotnie przypominaliśmy, że dla zwykłych ludzi pierwszą i często jedyną linią obrony w przypadku kryzysu, zamieszek, przestępczości, szabrownictwa, anarchii lub innych wydarzeń związanych z niestabilnością systemu państwowego, jest dostęp do broni palnej. Paraliż struktur państwa oznacza dla zwykłego człowieka niemożliwość skorzystania z pomocy instytucji, które w normalnym czasie podjęłyby reakcję. Dlatego kluczowe jest jak najszybsze wprowadzenie swobodnego i powszechnego dostępu do broni dla każdego Polaka oraz to, żeby jak najwięcej obywateli Polski posiadało broń na własność.
Aby tak się stało, Polacy muszą widzieć potrzebę posiadania broni. Na dzień dzisiejszy nie ma jej w naszym społeczeństwie. Broń palna traktowania jest jako hobby, a z powodu trwającej od dziesięcioleci propagandy, zdecydowana większość Polaków jest przeciwna ułatwianiu dostępu do niej. Wydaje się, że tego stanu rzeczy nie zmienia nawet widmo realnej wojny tuż przy naszej granicy, która może rozlać się na terytorium Polski. Jak mówi cytowany już wcześniej Ukrainiec:
„W 2014 roku wojna zastała nas z zaskoczenia, nie byliśmy w ogóle gotowi. Dziś wyciągnęliśmy z tego wnioski. Weterani mają legalną broń i przechodzą szkolenia. Nie uciekniemy, nie mamy dokąd uciekać, to nasza ziemia, będziemy jej bronić.”
Czy Polacy wyciągnęli wnioski z wydarzeń ostatnich lat? Z pewnością nie zrobili tego rządzący, zarówno w dziedzinie przygotowania naszego państwa na kryzys, jak również na konflikt zbrojny, o czym wielokrotnie informowaliśmy w raportach Fundacji Ad Arma. Nie zrobili tego również obywatele, gdyż nadal jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów na świecie, a nowych posiadaczy broni przybywa w Polsce w żółwim tempie.
Jako społeczeństwo wciąż boimy się broni i nie widzimy realnej potrzeby jej posiadania. Co więcej, broni boi się nawet wielu jej posiadaczy. Daliśmy sobie też wmówić, że nie potrzebujemy broni, bo w razie czego przyjedzie policja, a naszych swobód i wolności będą broniły wyspecjalizowane służby. Zrzekliśmy się wolności i zrezygnowaliśmy z osobistej odpowiedzialności, w zamian za obietnice bezpieczeństwa i protekcji ze strony państwowych urzędników, międzynarodowych instytucji i egzotycznych sojuszników. Broń traktujemy niemal wyłącznie jak zabawkę dla dużych chłopców, przeznaczoną do sportu, kolekcji i rekreacji. Skutki tego już zaczynamy zbierać w postaci rażących naruszeń konstytucji i przekroczeń uprawnień przez władze. Odzwyczajeni od obowiązku obrony ojczyzny (pobór) i od praw obywatelskich (prawo do broni) zaczęliśmy traktować rząd jak nieograniczonego prawem zarządcę naszego życia.
Tymczasem aktualne wydarzenia powinny każdemu dać do myślenia. Politykom, urzędnikom i decydentom, że najwyższy czas przestać traktować własne społeczeństwo jak bydło w zagrodzie i dla bezpieczeństwa oraz przyszłości całego narodu natychmiast zezwolić Polakom na swobodne posiadanie broni – bez pozwoleń, rejestracji i ograniczeń. Zwykłym Polakom, w szczególności mężczyznom, że pora jak najszybciej wyposażyć się w narzędzia służące do skutecznej obrony siebie i swoich bliskich, gdyż w przypadku eskalacji kryzysu lub nowego, większego konfliktu, będziemy zdani tylko na siebie. Jest za pięć dwunasta. Jeśli już teraz się nie obudzimy możemy zostać zaskoczeni jak wielu przed nami (Ukraina 2014, Dania 1940, Norwegia 1940) ze strasznym skutkiem dla Narodu.
Jeżeli zgadzacie się Państwo z nami, prosimy o wsparcie naszych działań na rzecz przywrócenia Polakom powszechnego dostępu do broni. Bez Was nic nie zdziałamy:
nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia
Źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-02-06/media-ukraincy-masowo-kupuja-bron-do-samoobrony-i-udzialu-w-obronie-terytorialnej/
Więcej aktualności
Patrz jak ktoś żyje, a nie co mówi
aktualności „Przypomina się zasada: patrz jak ktoś żyje, a nie co mówi. Są politycy którzy – i znowu stwierdzam to na podstawie doświadczeń oraz rozmów z nimi – mają często w domach zapasy, leki, paliwo, żywność na kilka miesięcy, broń bardzo dobrego rodzaju, złoto,...
Po co nam Polska?
aktualności "Jest takie magiczne słówko, którego używamy w NATO. To słówko detterence, czyli odstraszanie. Te zakupy są po to, żebyśmy nie musieli walczyć. To jest paradoks. Wydajesz miliardy na uzbrojenie po to, żebyś nie musiał walczyć"– powiedział prezydent Andrzej...
Czy możemy kupić strzelbę i spać spokojnie?
aktualności „Jeżeli mieszkasz w budynku, w którym mieszka jednocześnie notoryczny złodziej i włamywacz, to masz dwa wyjścia. Albo nie mieć nic i żyć w nieustannej nędzy. Albo wprawić mocne zamki, kupić strzelbę i spać spokojnie. My kupujemy mocne zamki i strzelbę,...
Liczymy na najlepsze, gotujemy się na najgorsze
aktualności Według wszelkich analiz tworzonych w III RP, również tych niepublikowanych, coraz gorszą gotowość Wojska Polskiego, coraz gorszy stan sprzętu wojskowego, czy coraz mniejszą ilość przeszkolonych rezerwistów, okraszano zdaniem o pewności wcześniejszej wiedzy...
Polacy nie mają broni!
aktualności W 2022 roku wydano w Polsce 37 402 pozwolenia na broń. Dla porównania, w 2021 roku było to 19 939 pozwoleń. Według stanu na 31 grudnia 2022 ogółem w Polsce wydanych jest 286 751 pozwoleń na broń (w 2021 r. było to 252 299).Komentarz Fundacji Ad Arma:Do...
Zapraszamy
aktualności Szanowni Państwo,zachęcamy do obejrzenia rozmowy z Jackiem Hogą opublikowaną na kanale PCh24TV na temat zbrojeń oraz gotowości Polski w obliczu kryzysu i konfliktu: https://www.youtube.com/watch?v=s013q2spbjw Zachęcamy też do polubienia tego wywiadu i...
Wirtualna reakcja na realny kryzys
aktualności Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało 104 umowy na budowę nowych strzelnic. Za 20 milionów złotych ma powstać 95 strzelnic wirtualnych i 9 pneumatycznych. Zdaniem szefa MON Mariusza Błaszczaka, ma to być jeden z elementów polityki odstraszania Rosji....
Co oznacza luka w zdolnościach?
aktualności Baza przemysłowo-wojskowa USA nie jest wystarczająco przygotowana na międzynarodowe środowisko bezpieczeństwa, które teraz istnieje. W dużym konflikcie regionalnym, takim jak wojna z Chinami w Zatoce Tajwańskiej, zużycie amunicji prawdopodobnie...
Zdolności obronne. Samodzielnie czy Leasing+?
aktualności Polska ma mieć w większej ilości czołgi K2 i Abramsy, w zamian za utratę własnych zdolności, na co dzielnie pracowały wszystkie rządy po 1989 roku.Od anulowanego kontraktu na 300 czołgów dla Syrii za prezydentury Wałęsy, przez anulowany kontrakt i płacone...
Ile amunicji potrzebujemy?
aktualności Amerykański think-tank Center for Strategic and International Studies opublikował analizę dotyczącą uzupełniania i produkcji amunicji oraz kluczowych systemów wojskowych. Liczbowe podsumowanie widoczne jest na załączonej tabeli, a w tekście znajdziemy...
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

sklep internetowy dla naszych sympatyków
Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację
Wesprzyj 
Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.
Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.
Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.
DOTPAY
Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.
PRZELEW TRADYCYJNY
64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia
PAYPAL
Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

Dane kontaktowe
87-162 Krobia
+48 731 160 382
fundacja@adarma.pl
Godziny pracy
Pn- Pt: 8:00 - 15:30
Sobota: 8:00 - 15:30
Niedziela: Zamknięte
szybka nawigacja
sprawdź co u nas
Copyright © 2023 Fundacja Ad Arma. All rights reserved.