aktualności

Generał Pacek: jestem za a nawet przeciw!

4/03/2022

Gen. Bogusław Pacek publicznie opowiedział się za „powszechnym dostępem do broni”, który miałby polegać na tym, że Polacy musieliby deponować swoją broń na policji. Tymczasem jak się okazuje, on sam posiada broń i trzyma ją we własnym domu.

„- Jestem za, żeby był powszechny dostęp do broni, ale nie broni we własnym domu. Mamy przykład Ukrainy, ale też amerykański. W związku z powyższym – tak, szkolić jak najbardziej, ale broń złożona w jednostkach policji, może straży pożarnej, jak najbliżej domu, ale nie przechowywana w domu.”

Powiedział gen. Pacek w jednym z wywiadów medialnych. W pewnym momencie prowadzący rozmowę redaktor przerwał jego wypowiedź i zapytał:

„- A z ciekawości zapytam Panie Generale, Pan ma broń w domu?”

„- Mam broń, ale troszeczkę z innego powodu i z czasów jak jeszcze byłem żołnierzem, bo wtedy otrzymałem pozwolenie na broń. Natomiast trochę inna jest to sytuacja (…)”

Odpowiedział wyraźnie zbity z tropu generał.

Trudno chyba o lepszy przykład, który obrazowałby o co tak naprawdę chodzi w systemie reglamentacji i kontroli dostępu do broni. „Oni”, tj. członkowie establishmentu polityczno-finansowego, mogą mieć broń, ponieważ „to jest trochę inna sytuacja” niż gdyby broń miał zwykły Kowalski.

I tak broń nad Wisłą posiadają liczni posłowie różnych ugrupowań, byli prezydenci, premierzy i ministrowie oraz powiązane ze środowiskiem politycznym osoby. Broń w Polsce mogą posiadać także przybysze z metropolii – żołnierze US Army oraz towarzyszący im amerykańscy cywile (na mocy umowy między USA a Polską).

W tym samym czasie MSWiA wydaje kolejne rozporządzenie (obowiązujące od środy 2 marca), na mocy którego podtrzymuje się obywatelom Polski zamieszkałym na wschodzie kraju zakaz noszenia broni palnej i przemieszczania się z nią.

Proletariat pije szampana ustami swoich przedstawicieli.

Tuż za naszą wschodnią granicą trwa właśnie regularna wojna, a setki tysięcy uchodźców niekontrolowanym strumieniem przedostają się do Polski. Nie wiadomo, jak rozwinie się konflikt i związany z nim kryzys. Jest możliwe, że jego eskalacja rozwinie się poza terytorium Ukrainy. Gdyby tak się stało, w pierwszej kolejności najbardziej zagrożeni będą mieszkańcy wschodnich rejonów Polski. Zagrożeni będą ludzie, którym własny rząd po raz kolejny zakazał właśnie przemieszczania się z bronią, czyli de facto zakazał im również kupowania broni oraz dokupywania amunicji do broni już posiadanej.

Do internetu bez przerwy trafiają kolejne nagrania i relacje, mające obrazować dramat ludności cywilnej na Ukrainie. Anarchia, chaos, bandytyzm, szabrownictwo, plądrowanie sklepów i walka o przeżycie kolejnego dnia. Po 2014 roku wielu Ukraińców zaczęło przygotowywać się na taki scenariusz i kupować broń. W miesiącach poprzedzających wybuch aktualnej wojny władze Ukrainy podejmowały różne kroki w celu poprawy dostępu do broni dla swoich obywateli. Dostęp do broni przywrócono na dzień przez rozpoczęciem konfliktu. To jednak o wiele lat za późno, a tragiczne skutki tego dzisiaj odczuwają tysiące rodzin na Ukrainie.

W reakcji na te wydarzenia, rząd Polski zakazuje swoim najbardziej zagrożonym obywatelom przemieszczania się z bronią, kupowania broni i amunicji oraz treningów strzeleckich z użyciem własnej broni. Hańba dla każdego rządu, który będzie kontynuował tę politykę i dalej traktował w ten sposób własny naród.

Wiele osób myśli, że broń w rękach cywilów ma służyć ewentualnej walce z potencjalnym najeźdźcą Polski i zagrożeniem zewnętrznym. To błędne przekonanie. Oczywiście im więcej osób będzie miało broń i potrafiło się nią posługiwać tym lepiej, ale za pomocą pistoletów, strzelb i karabinów nie będziemy odpierać ataków czołgów, lotnictwa, artylerii czy rakiet. Broń w rękach cywilów to narzędzie ochrony osobistej oraz wyposażenie na czas kryzysu i sytuacje, gdy służby państwowe zostaną oddelegowane do zadań krytycznych z punktu widzenia bezpieczeństwa całego kraju i nie będą mogły reagować na wezwania obywateli. W trakcie ewentualnego konfliktu zbrojnego może dojść do całkowitego paraliżu struktur państwowych oraz wszelkich innych instytucji. Rozbrojeni Polacy nie są w stanie stawić czoła tego typu zagrożeniom.

Dlatego należy w trybie pilnym przywrócić Polakom powszechny dostęp do współczesnej, nierejestrowanej broni palnej, aby każdy mógł bronić swojego życia, gdy pojawi się kryzys militarny.

W związku z aktualnymi wydarzeniami, zmienia się u wielu osób perspektywa patrzenia na kwestię dostępu do broni palnej. Postulaty Fundacji Ad Arma w zadziwiający sposób stały się nagle aktualne dla mainstreamu. Od 7 lat Fundacja Ad Arma domaga się przywrócenia Polakom powszechnego dostępu do broni. To główny cel powstania i istnienia naszej organizacji. Przez te 7 lat dla wielu ludzi i środowisk nasze postulaty były zbyt radykalne, niemożliwe. Dzisiaj kwestię powszechnego dostępu do broni zauważają nie tylko grupy strzeleckie (których członkowie jeszcze do niedawna śmiali się z postulatów naszej Fundacji) i niektórzy politycy, ale też media. Nawet kuriozalna wypowiedź gen. Packa jest świadectwem pewnego rodzaju przesunięcia narracji i sposobu myślenia. Sam fakt, że publicznie rozmawia się o kwestii poszerzenia dostępu do broni, jest już znamienny, gdyż jeszcze jakiś czas temu było to nie do pomyślenia.

Straconych lat nie odzyskamy, ale uczmy się chociaż na błędach. Bez względu na jakiekolwiek sojusze, pierwszym obowiązkiem rządu polskiego jest przywrócenie zdolności militarnych państwu na poziomie jego potencjału i przywrócenie obywatelom wolności poprzez zagwarantowanie im prawa do posiadania broni, aby mogli bronić siebie, swoich bliskich i swojego majątku. Jeżeli nie będziemy się głośno domagać przywrócenia nam tego prawa, na pewno go nie odzyskamy. Być może mamy obecnie ostatni dzwonek. Dlatego Fundacja Ad Arma będzie podejmować kolejne działania na rzecz przywrócenia Polakom wolności i bezpieczeństwa.

Jeżeli zgadzacie się Państwo z nami, prosimy o wsparcie naszych działań na rzecz przywrócenia Polakom powszechnego dostępu do broni. Bez Was nic nie zdziałamy:

nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia

Więcej aktualności

Wykład poucza, przykład pociąga

Wykład poucza, przykład pociąga

aktualności Fundacja Ad Arma od samego początku swojego istnienia wskazuje na moralne, etyczne oraz praktyczne powody, dla których dostęp do broni w Polsce powinien być bez rejestracji i bez pozwoleń. Bez rejestracji broni, bez rejestracji właścicieli, bez łaskawych...

Strefa wolna od myślenia?

Strefa wolna od myślenia?

aktualności Rząd Niemiec planuje wprowadzenie kolejnych „stref wolnych od noży”. Miałyby one obowiązywać w komunikacji zbiorowej oraz centrach miast. Ma to zagwarantować większe bezpieczeństwo. Czy aby na pewno ten cel zostanie w ten sposób osiągnięty? Jak informuje...

Akcja dla darczyńców!

Akcja dla darczyńców!

aktualności Szanowni Państwo! Jeśli w maju wesprzecie Fundację Ad Arma dowolną kwotą, to po spełnieniu warunków wymienionych niżej, jest możliwość wzięcia udziału w akcji rozdania kolimatora Vortex crossfire Red dot i celownika pryzmatycznego Delta Hornet 1x. Mamy na...

Stalowa karta uznana za broń samoczynną

Stalowa karta uznana za broń samoczynną

aktualności Kristopher Ervin i Matthew Hoover zostali skazani przez sąd w USA i oczekują na ogłoszenie wyroku. Ervinowi grozi do 110 lat więzienia, Hooverowi do 45. Jaką zbrodnię popełnili? Sprzedawali i reklamowali tzw. AutoKeyCard, czyli stalową kartę wielkości...

Trenuj JAK żołnierz czy JAKO żołnierz?

Trenuj JAK żołnierz czy JAKO żołnierz?

aktualności MON uruchomiło właśnie program „Trenuj jak żołnierz”. Jego celem jest budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego. Szkolenie ma być podzielone na 2 etapy: pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje,...

Obietnice wyborcze a dostęp do broni

Obietnice wyborcze a dostęp do broni

aktualności „Liczba masowych strzelanin w USA nie maleje, a tymczasem republikańscy ustawodawcy w całym kraju domagają się łatwiejszego dostępu do broni” – informuje Rzeczpospolita w opublikowanym kilka dni temu artykule. Co w tym najważniejsze - politycy w USA nie...

Dostęp do broni a strzelaniny

Dostęp do broni a strzelaniny

aktualności Kilka dni temu policja w Kolorado aresztowała 19-latka, który planował serię zamachów. Powodem zatrzymania było odkrycie manifestu, szczegółowo opisującego plan strzelanin, które miały mieć miejsce w lokalnych szkołach i kościołach. William Whitworth,...

Komu zagraża uzbrojony obywatel?

Komu zagraża uzbrojony obywatel?

aktualności W związku z wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, w środę 5 kwietnia na obszarze miasta Warszawy wprowadzono zakaz noszenia broni lub przemieszczania się z nią w stanie rozładowanym. W uzasadnieniu wyjaśniono, że zakaz został wprowadzony m.in....

Kto i dlaczego strzela do dzieci w szkołach?

Kto i dlaczego strzela do dzieci w szkołach?

aktualności W Nashville w stanie Tennessee doszło do zamachu na chrześcijańską szkołę, w którym zamordowano troje 9-letnich uczniów oraz troje pracowników szkoły. Masakry dokonała absolwentka szkoły 28-letnia Audrey Hale. Zdaniem badającej sprawę policji, kobieta była...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2023 Fundacja Ad Arma. All rights reserved.