aktualności

To są stresujące przedmioty

13/06/2024

Brytyjska policja przeprowadziła najazd na dom w jednej z miejscowości w pobliżu Manchesteru, ponieważ zamieszkujące go osoby opublikowały w mediach społecznościowych zdjęcia posiadanej przez siebie broni. Funkcjonariusze skonfiskowali kuszę, noże, miecze, wiatrówki oraz kamizelkę.

Jak powiedział prowadzący sprawę policjant: „nie ma żadnego uzasadnionego powodu, dla którego ktoś miałby posiadać tego typu broń”. Dodał również, że nie istnieje obecnie żadne ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego, ale przypadki posiadania tego typu przedmiotów mogą być stresujące dla lokalnej społeczności. Zapowiedział także, że służby podejmą działania przeciwko każdemu, kto takie rzeczy będzie posiadał. Policja z Manchesteru podkreśla przy tym na swojej stronie, że społeczeństwo odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu tego typu sytuacjom i zachęca każdego obywatela: jeśli posiadasz informacje na temat broni przechowywanej w Twojej okolicy, skontaktuj się ze służbami.

Komentarz Fundacji Ad Arma:

„Poza używaniem broni palnej dla sportu i łowiectwa, nie ma potrzeby, aby ktokolwiek w Kanadzie potrzebował broni palnej w swoim codziennym życiu” – powiedział w 2022 r. premier Kanady Justin Trudeau  zapowiadając wprowadzenie zakazu handlu i sprzedaży bronią krótką.

„Nie ma żadnego uzasadnionego powodu, dla którego ktoś miałby posiadać tego typu broń” jak nóż, kusza czy miecz – mówią policjanci konfiskujący takie przedmioty w Wielkiej Brytanii.

Aktualna sytuacja w Wielkiej Brytanii doskonale obrazuje, jak pod naporem propagandy, ideologii i opresji urzędniczej przebyto drogę od broni jako narzędzi codziennego użytku do broni jako „stresujących przedmiotów”, których należy pozbyć się ze społeczeństwa. Warto przy tym zaznaczyć, że chodzi w tym momencie nie o broń palną, która od dawna jest już daleko poza horyzontem umysłowym Brytyjczyków, a o przedmioty takie jak noże, kusze czy miecze, przeciwko którym wymierzone są obecnie intensywne wysiłki aparatu brytyjskiego państwa.

W kraju chlubiącym się na świecie mianem jednej z najbardziej dojrzałych i modelowych demokracji, obywatele zachęcani są do tego, aby dzwonić na policję w przypadku podejrzenia, że sąsiad może mieć nóż. Jak do tego doszło?

Za pomocą rewolucji dokonującej się na polu kulturowym i cywilizacyjnym dokonano głębokich zmian w mentalności i moralności całego społeczeństwa. Jednocześnie na całym Zachodzie podejmowane są mniej więcej następujące kroki mające na celu rozbrojenie społeczeństwa:

Krok 1 – wprowadzenie obowiązku rejestracji posiadanej przez siebie broni.

Krok 2 – wprowadzenie pozwoleń na broń.

Krok 3 – wprowadzenie ograniczeń w możliwości posiadania pewnych rodzajów broni (np. „złych karabinów AR-15”, broni krótkiej itp.)

Krok 4 – wprowadzenie zakazu posiadania innych przedmiotów mogących służyć do obrony jak noże, miecze itp.

Krok 5 – wprowadzenie zakazu posiadania przedmiotów takich jak kusze, które nie stanowią żadnego realnego zagrożenia (brytyjski rząd stwierdził oficjalnie, że przestępstwa z użyciem kuszy to „incydentalne zjawiska” na przestrzeni wielu lat), ale są „groźne”.

Krok 6 – konfiskata wszelkich „stresujących przedmiotów”.

Oczywiście powyższy schemat nie jest sztywny i jednakowy dla wszystkich regionów świata, jednak wyraźnie wskazuje kierunek w jakim podąża nasza (post)cywilizacja – totalne rozbrojenie zarówno mentalne jak i praktyczne w celu uczynienia społeczeństwa niewolniczego.

Jako Polacy jesteśmy na tej samej ścieżce i jeśli będziemy bierni to czeka nas to samo, co Brytyjczyków. Czy wyobrażasz sobie drogi Czytelniku, że składasz na policję wniosek o pozwolenie na zakup noża? „Uprzejmie proszę o zezwolenie na kupno 3 noży w celu organizacji biwaku w lesie”. „Proszę o pozwolenie na kupno repliki szabli w celu powieszenia nad kominkiem”. Na dzień dzisiejszy brzmi to absurdalnie, ale są to logiczne i potwierdzone w praktyce na Zachodzie konsekwencje dalszych ograniczeń w dostępie do broni.

Jeżeli chcemy, aby w Polsce było lepiej, to musimy nieustannie działać na rzecz powiększania swobód i wolności oraz poszerzania zakresów możliwości posiadania broni palnej oraz innych przedmiotów mogących służyć do obrony, a także broni historycznej takiej jak kusze. Wiele środowisk w Polsce cieszy się z „racjonalnego” dostępu do broni, tzn. ścisłej kontroli państwa, służb i urzędników nad dostępem do niej, przy jednoczesnym ułatwieniu procedur administracyjnych. To nic innego jak „socjalizm z ludzką twarzą” i działania na rzecz utrzymania długości łańcucha, na którym władza aktualnie trzyma społeczeństwo.

Dlatego Fundacja Ad Arma działa na rzecz przywrócenia w Polsce powszechnego dostępu do broni bez pozwoleń, ograniczeń, rejestracji i reglamentacji oraz zachęca wszystkich, w szczególności mężczyzn, do noszenia przy sobie broni, takiej jaką aktualnie ktoś może posiadać. Jeżeli zgadzacie się Państwo z nami, prosimy o wsparcie naszych działań:

nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma

87-162 Krobia

Więcej aktualności

Skarpeta jako “offensive weapon”

Skarpeta jako “offensive weapon”

aktualnościWyrok ograniczenia wolności i 900 funtów kary usłyszał mężczyzna w Wielkiej Brytanii za posiadanie w miejscu publicznym… skarpety z włożoną do środka kulą bilardową. Przedmiot ten został zakwalifikowany przez brytyjski sąd jako „offensive weapon”. 25-leni...

Znaleziono przerażający nóż

Znaleziono przerażający nóż

aktualności„Przerażający, 11-calowy nóż znaleziono w pobliżu przystanku autobusowego” – donosi lokalna prasa brytyjska. „Zszokowani policjanci opublikowali na Twitterze zdjęcie tego znaleziska.” Jak mówią funkcjonariusze, ten „groźny nóż” został przeznaczony do...

Rozwiąż równanie

Rozwiąż równanie

aktualności„Sieją terror w Niemczech – jadą do Polski. Za Odrą trwają ataki śniadych nożowników„. To jeden z nagłówków medialnych opisujących aktualną sytuację w Europie. Równolegle mamy do czynienia z przyjęciem przez UE tzw. paktu migracyjnego. Jakie mogą być tego...

Byś bał się pomyśleć

Byś bał się pomyśleć

aktualnościWzrost liczby ataków z użyciem noży wzmaga niepokój opinii publicznej - artykuł o takim nagłówku opublikowała niedawno brytyjska sekcja portalu Associated Press. Wielka Brytania przoduje w zakresie zakazów ograniczeń i represji dotyczących posiadania noży....

Czyim sojusznikiem jest NATO?

Czyim sojusznikiem jest NATO?

aktualnościJens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, zabrał niedawno publicznie głos mówiąc, iż: "NATO istnieje, aby bronić 32 narodów oraz praw naszych społeczeństw do swobodnego i spokojnego życia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i...

W razie zagubienia śrubokrętu dzwoń 112

W razie zagubienia śrubokrętu dzwoń 112

aktualnościW ramach akcji „Życia nie noże” („Lives Not Knives”) brytyjska policja przygotowała ulotkę dla mieszkańców. Przetłumaczono ją na szereg języków, w tym na polski. Czy wiesz, po czym poznać, że ktoś nosi nóż? Czy wiesz dlaczego, ktoś może chcieć nosić nóż? -...

Noże tylko dla pełnoletnich!

Noże tylko dla pełnoletnich!

aktualności"Nie sprzedajemy noży osobom poniżej 18 roku życia" - taka informacja pojawiła się obok noży i narzędzi na półkach jednej z sieci marketów działających na polskim rynku. Oczywiście nie nastąpiła wcześniej żadna zmiana w prawie dotycząca kupowania i...

“Trzeba być gotowym na każdą sytuację”

“Trzeba być gotowym na każdą sytuację”

aktualności"Trzeba być gotowym na każdą sytuację" - powiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz dodając przy tym, że ma spakowany plecak ucieczkowy. Komentarz Fundacji Ad Arma: Jesteśmy gotowi na wojnę czy do ucieczki? Niech się politycy zdecydują. Widmo Zaleszczyk...

Wymiar sprawiedliwości a bezpieczeństwo

Wymiar sprawiedliwości a bezpieczeństwo

aktualnościZgodnie z komunikatem wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach kierowaną przez prokuratora Krzysztofa Czyżewskiego w podległej mu instytucji powołano zespół śledczy w celu prowadzenia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.