aktualności

Skarpeta jako “offensive weapon”

6/07/2024

Wyrok ograniczenia wolności i 900 funtów kary usłyszał mężczyzna w Wielkiej Brytanii za posiadanie w miejscu publicznym… skarpety z włożoną do środka kulą bilardową. Przedmiot ten został zakwalifikowany przez brytyjski sąd jako „offensive weapon”.

25-leni mężczyzna został zatrzymany i oskarżony o posiadanie „offensive weapon” w miejscu publicznym. Obrona oskarżonego argumentowała, że mężczyzna przeżył traumę po ataku na jego kolegę w Londynie i używał skarpety z włożoną do środka kulą bilardową jako narzędzia samoobrony. Prowadzący sprawę sędzia zakwalifikował ten przedmiot jako “weapon of choice” oskarżonego i powiedział, że: „nie ma żadnego usprawiedliwienia i uzasadnienia dla noszenia kuli bilardowej w skarpecie w miejscu publicznym”. Mężczyzna usłyszał wyrok: ograniczenie wolności w formie 250 godzin nieodpłatnych prac społecznych i 900 funtów grzywny. Skarpeta i kula bilardowa zostały zarekwirowane i przeznaczone do zniszczenia.

Komentarz Fundacji Ad Arma:

Skarpeta z kulą bilardową w środku została zakwalifikowana jako „offensive weapon”. Jak to jest możliwe? Kwestie prawne tłumaczy jedna z brytyjskich kancelarii prawnych:

„Prawo rozróżnia trzy kategorie broni ofensywnej:

1) Przedmioty wykonane po to, aby spowodować obrażenia ciała. Przedmioty te klasyfikowane są jako „broń ofensywna per se” i są to m.in. noże sprężynowe, noże kuchenne, noże motylkowe, gaz pieprzowy, kastety i nunczaka.

2) Przedmioty przystosowane do tego, aby powodować obrażenia ciała. Kategoria ta obejmuje przedmioty, które same w sobie nie służą do zadawania obrażeń, ale zostały zmodyfikowane w taki sposób, że mogą zadawać obrażenia. Np. skarpeta zawierająca w środku kulę bilardową, zaostrzony kij, zaostrzony kij do bilarda lub pistolet na wodę napełniony kwasem.

3) Przedmioty, które nie są wykonane lub zmodyfikowane w celu powodowania obrażeń, ale są noszone przy sobie z intencją wyrządzenia krzywdy drugiemu człowiekowi, np. kubek z wybielaczem noszony z intencją wylania komuś na twarz, zaostrzone nożyczki do paznokci lub kij baseballowy.”

Zgodnie z brytyjskim prawem, w praktyce KAŻDY PRZEDMIOT może zostać zakwalifikowany jako „offensive weapon”. Wystarczy po prostu posiadać COKOLWIEK przy sobie z intencją użycia tego czegoś w samoobronie.

Wielu Czytelników zapyta w tym momencie: jak do tego doszło? Jak to w ogóle możliwe? Choć przykład ze skarpetą jest wyjątkowo kuriozalny, to doskonale obrazuje prawdziwe cele zwolenników rozbrojenia.

Wiele osób myśli, że „elitom” sprawującym obecnie rządy na świecie chodzi o to, aby uniemożliwić zwykłym obywatelom dostęp do broni. Nie, im chodzi o to, aby zwykli ludzie bali się nawet POMYŚLEĆ o możliwości posiadania jakiegokolwiek przedmiotu mogącego służyć do obrony. W przeszłości (w starożytnym Rzymie) nawet niewolnicy mogli posiadać i nosić (tak!) broń, a gdy jej nie mieli, to wielu z nich z pewnością pragnęło ją posiadać lub chociaż umieć się nią posługiwać. Niewolnicy XXI wieku mają nie tyle nie mieć broni, co mają przede wszystkim bać się broni i jak najdalej odrzucać od siebie myśl o tym, że mogliby chociażby na chwilę wziąć ją do ręki. A coś takiego jak posiadanie broni (jakiejkolwiek) na własność ma być daleko poza wyobrażeniem współczesnego człowieka. Dzięki temu nikogo nie będzie trzeba rozbrajać, bo po prostu nikt nie będzie chciał być uzbrojony. Ostatecznie chodzi więc o złamanie naszej woli i naszych zasad w celu wprowadzenia społeczeństwa niewolniczego, w którym władza ma monopol na używanie siły.

Premier Kanady Justin Trudeau, zapowiadając wprowadzenie zakazu handlu i sprzedaży bronią krótką, powiedział: „Poza używaniem broni palnej dla sportu i łowiectwa, nie ma potrzeby, aby ktokolwiek w Kanadzie potrzebował broni palnej w swoim codziennym życiu.”

Brytyjska policja, po przeprowadzeniu niedawno najazdu na dom, w którym znaleziono noże, kusze i miecze, napisała: „Nie ma żadnego uzasadnionego powodu, dla którego ktoś miałby posiadać tego typu broń.”

Brytyjski sędzia, który skazał mężczyznę za kulę do bilarda w skarpecie, powiedział: „Nie ma żadnego usprawiedliwienia i uzasadnienia dla noszenia kuli bilardowej w skarpecie w miejscu publicznym.”

Właśnie do tego to wszystko prowadzi – do totalnego rozbrojenia, zarówno praktycznego jak i mentalnego. Dokładnie te same tendencje, choć w innym stopniu i nasileniu, obserwujemy w Polsce. Co zrobić, aby bronić się przed tym w naszym kraju?

Należy działać na rzecz poszerzania dostępu do broni, zarówno broni palnej jak również innych przedmiotów, które mogą służyć do obrony. W szczególności należy zwiększać dostęp do broni nierejestrowanej i niereglamentowanej pozwoleniami. Trzeba także zachęcać wszystkich obywateli, w szczególności mężczyzn, do posiadania broni i noszenia jej przy sobie. Konieczne są także działania prawne na rzecz umożliwienia skutecznej samoobrony w przypadku zagrożenia.

Na rzecz tych celów działa Fundacja Ad Arma. Prosimy o wsparcie naszych działań:

nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma

87-162 Krobia

Więcej aktualności

Znaleziono przerażający nóż

Znaleziono przerażający nóż

aktualności„Przerażający, 11-calowy nóż znaleziono w pobliżu przystanku autobusowego” – donosi lokalna prasa brytyjska. „Zszokowani policjanci opublikowali na Twitterze zdjęcie tego znaleziska.” Jak mówią funkcjonariusze, ten „groźny nóż” został przeznaczony do...

Rozwiąż równanie

Rozwiąż równanie

aktualności„Sieją terror w Niemczech – jadą do Polski. Za Odrą trwają ataki śniadych nożowników„. To jeden z nagłówków medialnych opisujących aktualną sytuację w Europie. Równolegle mamy do czynienia z przyjęciem przez UE tzw. paktu migracyjnego. Jakie mogą być tego...

To są stresujące przedmioty

To są stresujące przedmioty

aktualnościBrytyjska policja przeprowadziła najazd na dom w jednej z miejscowości w pobliżu Manchesteru, ponieważ zamieszkujące go osoby opublikowały w mediach społecznościowych zdjęcia posiadanej przez siebie broni. Funkcjonariusze skonfiskowali kuszę, noże, miecze,...

Byś bał się pomyśleć

Byś bał się pomyśleć

aktualnościWzrost liczby ataków z użyciem noży wzmaga niepokój opinii publicznej - artykuł o takim nagłówku opublikowała niedawno brytyjska sekcja portalu Associated Press. Wielka Brytania przoduje w zakresie zakazów ograniczeń i represji dotyczących posiadania noży....

Czyim sojusznikiem jest NATO?

Czyim sojusznikiem jest NATO?

aktualnościJens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, zabrał niedawno publicznie głos mówiąc, iż: "NATO istnieje, aby bronić 32 narodów oraz praw naszych społeczeństw do swobodnego i spokojnego życia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i...

W razie zagubienia śrubokrętu dzwoń 112

W razie zagubienia śrubokrętu dzwoń 112

aktualnościW ramach akcji „Życia nie noże” („Lives Not Knives”) brytyjska policja przygotowała ulotkę dla mieszkańców. Przetłumaczono ją na szereg języków, w tym na polski. Czy wiesz, po czym poznać, że ktoś nosi nóż? Czy wiesz dlaczego, ktoś może chcieć nosić nóż? -...

Noże tylko dla pełnoletnich!

Noże tylko dla pełnoletnich!

aktualności"Nie sprzedajemy noży osobom poniżej 18 roku życia" - taka informacja pojawiła się obok noży i narzędzi na półkach jednej z sieci marketów działających na polskim rynku. Oczywiście nie nastąpiła wcześniej żadna zmiana w prawie dotycząca kupowania i...

“Trzeba być gotowym na każdą sytuację”

“Trzeba być gotowym na każdą sytuację”

aktualności"Trzeba być gotowym na każdą sytuację" - powiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz dodając przy tym, że ma spakowany plecak ucieczkowy. Komentarz Fundacji Ad Arma: Jesteśmy gotowi na wojnę czy do ucieczki? Niech się politycy zdecydują. Widmo Zaleszczyk...

Wymiar sprawiedliwości a bezpieczeństwo

Wymiar sprawiedliwości a bezpieczeństwo

aktualnościZgodnie z komunikatem wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach kierowaną przez prokuratora Krzysztofa Czyżewskiego w podległej mu instytucji powołano zespół śledczy w celu prowadzenia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.