aktualności

Rozboje we Francji

25/11/2021

Media donoszą, że w jednej z dzielnic Lyonu we Francji od kilku tygodni tłumy bandytów napadają mieszkańców, okradają sklepy i dopuszczają się wymuszeń. W dzielnicy wzrasta handel narkotykami, żywym towarem, paserstwo i grabieże.

Lokalny supermarket skraca godziny pracy. Jego dyrektor tłumaczy, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim klientom i pracownikom, ponieważ popołudniami przed sklepem gromadzi się tłum złodziei i przestępców, którzy nie pozwalają klientom wejść do środka. Są to najczęściej „cudzoziemcy”. Podobnie obawy mają pobliskie kawiarnie i punkty usługowe, których właściciele tracą zyski z powodu spadku liczby klientów. Wedle informacji medialnych, policja intensyfikuje działania w tym rejonie, ale bandyci od razu wracają, gdy tylko funkcjonariusze znikają z pola widzenia.

„We wrześniu jakiś mężczyzna został zastrzelony przed restauracją. Oczywiste jest, że klienci boją się tu przychodzić. Nawet ja boję się o moich pracowników. Nie wiem, jak długo wytrzymam” – mówi właściciel jednego z lokali znajdujących się w dzielnicy.

Jak Państwo myślicie, czy „imigranci”, którzy terroryzują mieszkańców Lyonu, uzyskali od francuskiej administracji zezwolenie na posiadanie broni, przeszli stosowne badania lekarskie i zarejestrowali swoje pistolety i karabiny na policji?

Piszemy o tym po to, aby po raz kolejny uświadomić naszemu społeczeństwu, że pozwolenia na broń oraz cały państwowy system kontroli i reglamentacji broni, służy tylko temu, aby maksymalnie ograniczyć dostęp do broni zwykłym, praworządnym obywatelom.

Bandyci, przestępcy i terroryści z definicji nie przestrzegają prawa, a broń, którą posiadają i za pomocą której dokonują przestępstw, mają nielegalnie. Jeśli jakiś „cudzoziemiec” chciałby dokonać rozboju w supermarkecie, to nie będzie przecież wyrabiał sobie pozwolenia na broń. Nawet gdyby teoretycznie chciał, w praktyce byłoby to zapewne i tak niemożliwe, z uwagi na brak obywatelstwa lub jakiegokolwiek innego rekordu w kartotece. Broń, z której będzie chciał dokonać napadu, załatwi sobie na czarnym rynku.

W tym samym czasie zwykły obywatel, który chciałby mieć broń, gdyż boi się, że mógłby żywy nie wrócić z zakupów, musi ubiegać się o pozwolenie. Musi w tym przejść badania lekarskie, psychologiczne i psychiatryczne, zdać egzaminy i testy, ponieść koszty administracyjne, oraz przede wszystkim czekać na możliwość kupna broni przez kilka miesięcy. Do tego czasu może być już martwy.

Fundacja Ad Arma przypomina, że broń palna jest narzędziem obrony i powinna być dostępna od ręki, gdy jest potrzebna. Jeśli tak nie jest, to znaczy, że utraciła swoją funkcję i stała się zabawką dla dużych chłopców lub obiektem kolekcjonerskim pozbawionym praktycznego znaczenia. Dlatego od 6 lat działamy na rzecz przywrócenia w Polsce powszechnego dostępu do broni – bez pozwoleń, reglamentacji i rejestracji.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego o tym piszemy. Rządy krajów Europy zachodniej oficjalnie ostrzegają swoich obywateli przed przebywaniem w niektórych obszarach na terenie własnych państw, z uwagi na wysokie zagrożenie przestępczością. W krajach takich jak Szwecja czy Niemcy wiele kobiet boi się wychodzić z domu w obawie przed gwałtami ze strony „imigrantów”. Regularnie zdarzają się tam także zamachy terrorystyczne, wobec których obywatele są niemal całkowicie bezbronni.

Polityka otwarcia się na obcych cywilizacyjnie i kulturowo „imigrantów”, połączona z odebraniem obywatelom prawa do posiadania broni, doprowadziła do tego, że mieszkańcy Zachodu zaczynają czuć się obco we własnych państwach, które już za kilka pokoleń mogą zostać całkowicie utracone z powodów demograficznych i ideologicznych.

W Polsce jest jeszcze czas na reakcję. Nie tylko wobec kryzysu związanego z „imigrantami”, ale także wobec jakiejkolwiek kryzysu lub konfliktu, który może doprowadzić do niewydolności struktur państwa odpowiedzialnych za obronę własnych obywateli. Rok temu w USA doszło do masowych rozruchów i zamieszek. Anarchiści, radykalne bojówki ideologicznej lewicy i podjudzani przez te środowiska ludzie, plądrowali sklepy, napadali na domy i podpalali miasta. Działo się to jednak tylko tam, gdzie mieszkańcy nie zorganizowali samoobrony. Tam, gdzie lokalne społeczności z bronią w ręku broniły swych domów i przedsiębiorstw, nie doszło do zamieszek.

Chcielibyśmy, aby Polacy szybko wyciągnęli wnioski z wydarzeń na zachodzie. Dlatego Fundacja Ad Arma pracuje na rzecz przywrócenia w naszym kraju powszechnego dostępu do broni i możliwości jej użycia w sytuacji zagrożenia, oraz zachęca Polaków, w szczególności wszystkich mężczyzn, do posiadania broni i noszenia jej przy sobie.

Jeżeli zgadzacie się Państwo z nami i podzielacie nasz punkt widzenia, prosimy o wsparcie tych działań:

nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia

Prosimy też o polubienie tego postu i udostępnienie go dalej swoim znajomym.

Więcej aktualności

Wykład poucza, przykład pociąga

Wykład poucza, przykład pociąga

aktualności Fundacja Ad Arma od samego początku swojego istnienia wskazuje na moralne, etyczne oraz praktyczne powody, dla których dostęp do broni w Polsce powinien być bez rejestracji i bez pozwoleń. Bez rejestracji broni, bez rejestracji właścicieli, bez łaskawych...

Strefa wolna od myślenia?

Strefa wolna od myślenia?

aktualności Rząd Niemiec planuje wprowadzenie kolejnych „stref wolnych od noży”. Miałyby one obowiązywać w komunikacji zbiorowej oraz centrach miast. Ma to zagwarantować większe bezpieczeństwo. Czy aby na pewno ten cel zostanie w ten sposób osiągnięty? Jak informuje...

Akcja dla darczyńców!

Akcja dla darczyńców!

aktualności Szanowni Państwo! Jeśli w maju wesprzecie Fundację Ad Arma dowolną kwotą, to po spełnieniu warunków wymienionych niżej, jest możliwość wzięcia udziału w akcji rozdania kolimatora Vortex crossfire Red dot i celownika pryzmatycznego Delta Hornet 1x. Mamy na...

Stalowa karta uznana za broń samoczynną

Stalowa karta uznana za broń samoczynną

aktualności Kristopher Ervin i Matthew Hoover zostali skazani przez sąd w USA i oczekują na ogłoszenie wyroku. Ervinowi grozi do 110 lat więzienia, Hooverowi do 45. Jaką zbrodnię popełnili? Sprzedawali i reklamowali tzw. AutoKeyCard, czyli stalową kartę wielkości...

Trenuj JAK żołnierz czy JAKO żołnierz?

Trenuj JAK żołnierz czy JAKO żołnierz?

aktualności MON uruchomiło właśnie program „Trenuj jak żołnierz”. Jego celem jest budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego. Szkolenie ma być podzielone na 2 etapy: pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje,...

Obietnice wyborcze a dostęp do broni

Obietnice wyborcze a dostęp do broni

aktualności „Liczba masowych strzelanin w USA nie maleje, a tymczasem republikańscy ustawodawcy w całym kraju domagają się łatwiejszego dostępu do broni” – informuje Rzeczpospolita w opublikowanym kilka dni temu artykule. Co w tym najważniejsze - politycy w USA nie...

Dostęp do broni a strzelaniny

Dostęp do broni a strzelaniny

aktualności Kilka dni temu policja w Kolorado aresztowała 19-latka, który planował serię zamachów. Powodem zatrzymania było odkrycie manifestu, szczegółowo opisującego plan strzelanin, które miały mieć miejsce w lokalnych szkołach i kościołach. William Whitworth,...

Komu zagraża uzbrojony obywatel?

Komu zagraża uzbrojony obywatel?

aktualności W związku z wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, w środę 5 kwietnia na obszarze miasta Warszawy wprowadzono zakaz noszenia broni lub przemieszczania się z nią w stanie rozładowanym. W uzasadnieniu wyjaśniono, że zakaz został wprowadzony m.in....

Kto i dlaczego strzela do dzieci w szkołach?

Kto i dlaczego strzela do dzieci w szkołach?

aktualności W Nashville w stanie Tennessee doszło do zamachu na chrześcijańską szkołę, w którym zamordowano troje 9-letnich uczniów oraz troje pracowników szkoły. Masakry dokonała absolwentka szkoły 28-letnia Audrey Hale. Zdaniem badającej sprawę policji, kobieta była...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2023 Fundacja Ad Arma. All rights reserved.