aktualności

Rozboje we Francji

25/11/2021

Media donoszą, że w jednej z dzielnic Lyonu we Francji od kilku tygodni tłumy bandytów napadają mieszkańców, okradają sklepy i dopuszczają się wymuszeń. W dzielnicy wzrasta handel narkotykami, żywym towarem, paserstwo i grabieże.

Lokalny supermarket skraca godziny pracy. Jego dyrektor tłumaczy, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim klientom i pracownikom, ponieważ popołudniami przed sklepem gromadzi się tłum złodziei i przestępców, którzy nie pozwalają klientom wejść do środka. Są to najczęściej „cudzoziemcy”. Podobnie obawy mają pobliskie kawiarnie i punkty usługowe, których właściciele tracą zyski z powodu spadku liczby klientów. Wedle informacji medialnych, policja intensyfikuje działania w tym rejonie, ale bandyci od razu wracają, gdy tylko funkcjonariusze znikają z pola widzenia.

„We wrześniu jakiś mężczyzna został zastrzelony przed restauracją. Oczywiste jest, że klienci boją się tu przychodzić. Nawet ja boję się o moich pracowników. Nie wiem, jak długo wytrzymam” – mówi właściciel jednego z lokali znajdujących się w dzielnicy.

Jak Państwo myślicie, czy „imigranci”, którzy terroryzują mieszkańców Lyonu, uzyskali od francuskiej administracji zezwolenie na posiadanie broni, przeszli stosowne badania lekarskie i zarejestrowali swoje pistolety i karabiny na policji?

Piszemy o tym po to, aby po raz kolejny uświadomić naszemu społeczeństwu, że pozwolenia na broń oraz cały państwowy system kontroli i reglamentacji broni, służy tylko temu, aby maksymalnie ograniczyć dostęp do broni zwykłym, praworządnym obywatelom.

Bandyci, przestępcy i terroryści z definicji nie przestrzegają prawa, a broń, którą posiadają i za pomocą której dokonują przestępstw, mają nielegalnie. Jeśli jakiś „cudzoziemiec” chciałby dokonać rozboju w supermarkecie, to nie będzie przecież wyrabiał sobie pozwolenia na broń. Nawet gdyby teoretycznie chciał, w praktyce byłoby to zapewne i tak niemożliwe, z uwagi na brak obywatelstwa lub jakiegokolwiek innego rekordu w kartotece. Broń, z której będzie chciał dokonać napadu, załatwi sobie na czarnym rynku.

W tym samym czasie zwykły obywatel, który chciałby mieć broń, gdyż boi się, że mógłby żywy nie wrócić z zakupów, musi ubiegać się o pozwolenie. Musi w tym przejść badania lekarskie, psychologiczne i psychiatryczne, zdać egzaminy i testy, ponieść koszty administracyjne, oraz przede wszystkim czekać na możliwość kupna broni przez kilka miesięcy. Do tego czasu może być już martwy.

Fundacja Ad Arma przypomina, że broń palna jest narzędziem obrony i powinna być dostępna od ręki, gdy jest potrzebna. Jeśli tak nie jest, to znaczy, że utraciła swoją funkcję i stała się zabawką dla dużych chłopców lub obiektem kolekcjonerskim pozbawionym praktycznego znaczenia. Dlatego od 6 lat działamy na rzecz przywrócenia w Polsce powszechnego dostępu do broni – bez pozwoleń, reglamentacji i rejestracji.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego o tym piszemy. Rządy krajów Europy zachodniej oficjalnie ostrzegają swoich obywateli przed przebywaniem w niektórych obszarach na terenie własnych państw, z uwagi na wysokie zagrożenie przestępczością. W krajach takich jak Szwecja czy Niemcy wiele kobiet boi się wychodzić z domu w obawie przed gwałtami ze strony „imigrantów”. Regularnie zdarzają się tam także zamachy terrorystyczne, wobec których obywatele są niemal całkowicie bezbronni.

Polityka otwarcia się na obcych cywilizacyjnie i kulturowo „imigrantów”, połączona z odebraniem obywatelom prawa do posiadania broni, doprowadziła do tego, że mieszkańcy Zachodu zaczynają czuć się obco we własnych państwach, które już za kilka pokoleń mogą zostać całkowicie utracone z powodów demograficznych i ideologicznych.

W Polsce jest jeszcze czas na reakcję. Nie tylko wobec kryzysu związanego z „imigrantami”, ale także wobec jakiejkolwiek kryzysu lub konfliktu, który może doprowadzić do niewydolności struktur państwa odpowiedzialnych za obronę własnych obywateli. Rok temu w USA doszło do masowych rozruchów i zamieszek. Anarchiści, radykalne bojówki ideologicznej lewicy i podjudzani przez te środowiska ludzie, plądrowali sklepy, napadali na domy i podpalali miasta. Działo się to jednak tylko tam, gdzie mieszkańcy nie zorganizowali samoobrony. Tam, gdzie lokalne społeczności z bronią w ręku broniły swych domów i przedsiębiorstw, nie doszło do zamieszek.

Chcielibyśmy, aby Polacy szybko wyciągnęli wnioski z wydarzeń na zachodzie. Dlatego Fundacja Ad Arma pracuje na rzecz przywrócenia w naszym kraju powszechnego dostępu do broni i możliwości jej użycia w sytuacji zagrożenia, oraz zachęca Polaków, w szczególności wszystkich mężczyzn, do posiadania broni i noszenia jej przy sobie.

Jeżeli zgadzacie się Państwo z nami i podzielacie nasz punkt widzenia, prosimy o wsparcie tych działań:

nr konta 64 1020 5011 0000 9802 0292 2334

Fundacja Ad Arma
87-162 Krobia

Prosimy też o polubienie tego postu i udostępnienie go dalej swoim znajomym.

Więcej aktualności

Wirtualna reakcja na realny kryzys

Wirtualna reakcja na realny kryzys

aktualności Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało 104 umowy na budowę nowych strzelnic. Za 20 milionów złotych ma powstać 95 strzelnic wirtualnych i 9 pneumatycznych. Zdaniem szefa MON Mariusza Błaszczaka, ma to być jeden z elementów polityki odstraszania Rosji....

Co oznacza luka w zdolnościach?

Co oznacza luka w zdolnościach?

aktualności Baza przemysłowo-wojskowa USA nie jest wystarczająco przygotowana na międzynarodowe środowisko bezpieczeństwa, które teraz istnieje. W dużym konflikcie regionalnym, takim jak wojna z Chinami w Zatoce Tajwańskiej, zużycie amunicji prawdopodobnie...

Zdolności obronne. Samodzielnie czy Leasing+?

Zdolności obronne. Samodzielnie czy Leasing+?

aktualności Polska ma mieć w większej ilości czołgi K2 i Abramsy, w zamian za utratę własnych zdolności, na co dzielnie pracowały wszystkie rządy po 1989 roku.Od anulowanego kontraktu na 300 czołgów dla Syrii za prezydentury Wałęsy, przez anulowany kontrakt i płacone...

Ile amunicji potrzebujemy?

Ile amunicji potrzebujemy?

aktualności Amerykański think-tank Center for Strategic and International Studies opublikował analizę dotyczącą uzupełniania i produkcji amunicji oraz kluczowych systemów wojskowych. Liczbowe podsumowanie widoczne jest na załączonej tabeli, a w tekście znajdziemy...

Co wolno wojewodzie…

Co wolno wojewodzie…

aktualności Kilka dni temu Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk miał w swoim biurze wydarzenie z granatnikiem przeciwpancernym, który jako prezent przywiózł z Ukrainy. Wybuch miał spowodować przebicie stropu i zniszczenia na trzech kondygnacjach budynku....

Czy wciąż mamy wyższość kulturową?

Czy wciąż mamy wyższość kulturową?

aktualności Polacy w stosunku do Rosji mają poczucie wyższości cywilizacyjnej i kulturowej, albo jak to mówią Anglosasi: poczucie „moral high ground”. I choć jest to uzasadnione historycznie, to patrząc na reakcje wielu osób, które uważają się za polskich patriotów,...

Ile amunicji potrzeba na wojnie?

Ile amunicji potrzeba na wojnie?

aktualnościJak donoszą media, armia USA zamierza w znaczący sposób zwiększyć w najbliższym czasie produkcję amunicji artyleryjskiej. Stany Zjednoczone planują zwiększenie produkcji amunicji 155 mm w ilości od 14 000 pocisków miesięcznie, przez 20 000 pocisków...

Co jest warte strat na poziomie setek tysięcy Polakó?

Co jest warte strat na poziomie setek tysięcy Polakó?

aktualnościMożemy być jako Fundacja Ad Arma już dosyć nudni i kasandryczni, jednak siły zbrojne istnieją w razie tych rzadkich sytuacji, kiedy będą najbardziej niezbędne. W związku z tym, bez sensu jest mieć je tylko dla parady, bo wypada je mieć, tak jak np. flagę i...

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  Adres email (wymagane)

  Oświadczam, że zostałem poinformowany o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  sklep internetowy dla naszych sympatyków

  Kupując na 3dom.pro/ad-arma/ wspierasz Fundację

  Wesprzyj  

  Fundacja Ad Arma utrzymuje się wyłącznie z datków wpłacanych przez sympatyków. Nie korzystamy ze wsparcia ani dotacji z Unii Europejskiej.

  Podstawę działalności stanowią wpłacane regularnie, raz na miesiąc darowizny w wysokości 40, 80 złotych lub w innej dowolnej kwocie.

  Każde wsparcie jakie otrzymujemy, przeznaczamy na nasze cele statutowe oraz realizację projektów Fundacji. Od Państwa wsparcia zależy sukces naszych działań.

  DOTPAY

  Wesprzyj za pomocą Blika, przelewu online itp.

  PRZELEW TRADYCYJNY

  64 1020 5011 0000 9802 0292 2334
  Fundacja Ad Arma
  87-162 Krobia

  PAYPAL

  Wesprzyj szybko i wygodnie przez PayPal.

  Dane kontaktowe

    87-162 Krobia
    +48 731 160 382
    fundacja@adarma.pl

  Godziny pracy

  Pn- Pt: 8:00 - 15:30
  Sobota: 8:00 - 15:30
  Niedziela: Zamknięte

  sprawdź co u nas

  Copyright © 2022 Fundacja Ad Arma. All rights reserved.